Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton fal készítése, de...

Gipszkarton fal készítése, de hogyan? Ajtó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kb. 2-2,5 méter x 2,8-3 méteres részt kellene lezárni. Vannak eltérések közte, például ablakpárkány, de ezt szerintem úgy ahogy, meg tudnánk csinálni, de erre milyen ajtót lehetne tenni? Mivel nézegettem az új ajtók eléggé drágák (kb. 24 ezer) és nem tudom mit tegyek, de leválasztani sürgős lenne és minél kisebb költségből.


Köszi a válaszokat!


2010. aug. 13. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát vegyél rá ajtót... HAsználtan is lehet kapni.
2010. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Rendben van, de merre felé tudok találni ajtókat? :) Bontóban, vagy mi? :D


Nem igazán vagyok barkácsolós típus, anyámmal ezt nem tudom megbeszélni, apám elköltözött tőlünk, azért is itt próbálok információt szerezni... :)

2010. aug. 13. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg harmonikaajtó nem lenne jó? Azt 10 ezer alatt lehet kapni, bár nem tudom, hogy milyen helyiségből kell leválasztani. Akciósan már 5-6 között is szokott lenni.
2010. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A leválasztás azért kellene, mert tesóm nem bír csendes lenni soha és nem tudok tőle tanulni, filmet nézni, zenét hallgatni, nincs privát szférám. Korábban másik szobám volt, de most újra visszakerültem ide.


Harmonikaajtót megnéztem, hogy ilyen nagy méretben (kb. 2,5x3 méter) kb. 30 ezer lenne... :/ Úgyhogy sajnos ez nem megoldás. :S De ha te tudsz oldalt, ahol ilyen olcsón van, kérlek, szólj! :D


Valami más ötlet?

2010. aug. 13. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:

16-17 ezerért már lehet venni ajtót.

24 se drága eg ajtóért, egy normális ajtó ami jól zár kb 80.000ft.


A mi ajtónk 16 ezer körül volt de lifeg ha be van csukva.

2010. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A gipszkartonfal nem fog neked hangszigetelni, ezt bizton állíthatom.

A használt ajtót nézegess apróhiredetési újságokban, aztán meg ki kell fogni egy olcsót, de viszonylag nem épet.

2010. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aha! Értem!


Köszönöm az eddigi ötleteket! :)

Jó lenne olcsón megúszni. :D Nézni fogom az apróhirdetéseket. ;)


Más ötletek? :D

2010. aug. 13. 22:24
 8/11 anonim ***** válasza:

vatera.hu és itt tuti találsz, anno mi is itt adtuk el a mi használt belső ajtóinkat párezerért. És mi tömör fa ajtót vettünk 18-ért a delta KFT-ben kecskeméten, szóval tuti van olyan hely, arra felétek is, ami foglalkozik ajtókkal.


A gipszkarton pedig, ha jól van megcsinálva, akkor szigetel rendesen. A két réteg közé üveg/kőzetgyapotot teszel, akkor ne mondd már, h nem szigetel.

2010. aug. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tömör üveggyapot kell közé és szigetelni fog.
2010. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Nem értek ehhez, úgyhogy árat tudnátok mondani, hogy kb. alsóhangon hogy tudnánk ezt megoldani? Mennyibe kerülne?

2010. aug. 14. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!