Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehetne ezt felújítani?

Hogy lehetne ezt felújítani?

Figyelt kérdés

Van egy 19 századi tablóm, gyönyörű kerettel. A litográfia lapja kicsit megsárgult, de azzal nincs mit tenni már, amúgy meg teljesen ép, minden kivehető és a színek is élénkek. A keret viszont elég megviselt, 70 évig egy padláson volt, ami sokszor beázott, így a keret károsodott és sok dísz lejött róla.

Itt van néhány kép:


[link]

[link]

[link]

Hogy lehetne ezt kijavítani?



2021. jan. 26. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Először lenolajos vattával próbáld meg letisztogatni, óvatosan.

Nem kell elsietni, de sikáld, ne csiszold, nehogy lekoptasd a domború mintát, az aranyozást.

Én vattakorongot, és a résekhez fülpálcikát szoktam használni.

Leszedi a rárakódott koszt. Visszaadja akár az eredeti színt.

Akkor jobban látszik majd, hogy milyen sérülések, hiányosságok vannak.

2021. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Emlékezetem szerint a keretek dombor mintázata voltaképpen gipszöntvény.

Aztán laparanyozással szokták lefedni.

De a tabló képkeretek azért nem ilyen mívesek. Vannak képkeretező asztalosok, akik foglalkoznak ilyen keretek helyreállításával is.

2021. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Ezt teljesen értelmetlen felújítani, mert a jó állapotú keret el fogja vinni a szemet a képről, holott pont az lenne a lényeg, hogy a képen csodálkozzon el a néző, ne pedig a gyönyörű kereten.


Az ilyen képkeretező asztalosoktól és hasonló szakemberektől meg a jó isten tartson távol, mert ha hozzányúlnak a kerethez, akkor az életbe nem lehet majd eredeti állapotába visszaállítani. Értsd: értéktelenné válik az egész keret. Egy ilyen antik kép hozzáértő restaurátort igényel.

2021. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3

Érdekes amit mondasz, elgondolkodtató. De mégis, valamit kéne tegyek vele mert ilyen állapotban nem hozható be a házba 😅

2021. jan. 27. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Maximum leporolni érdemes, esetleg nedvesen óvatosan áttörölni a keretet, ügyelve, hogy ne pattogjon le róla a festék (képből nem derül ki mennyire stabil az állapota). Szerintem falra kitéve még így is megállja a helyét. Restaurálás ügyben egy képekkel foglalkozó múzeumot kellene felkeresni, ők biztosan tudnak megbízható restaurátorokat ajánlani erre, de szerintem olyan összeget mondanak rá, hogy becsinálsz a gatyába.
2021. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!