Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhai csaptelep problémát...

Konyhai csaptelep problémát mivel lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

A fő probléma, hogy a csaptelep ami fali, az túl magasan van a mosogatótálcához képest, és ezért minden fele fröcsög a víz mosogatáskor.


A kifolyócső végére lenne szükségem valami hosszabítóra ami normális minőségű, és nem kínai. Eredetileg találtam is egy ilyet, de a használat közben kiderült, hogy folyton eltömődik a vízrendszerből kioldódó kis rozsda darabokkal, és szétszerelni pedig lehetetlen. Így tisztítani sem lehet...

Ennek az eltömődésnek a következéztében hiába volt a kifolyó cső meghosszabítva a mosgatótálca irányába, oldalra fröcsköl ki a víz.


Ez a termék az:

[link]


Esetleg valaki tud erre a problémára megoldást?


Sajnos egy ideje szenvedek ezzel, és minden mosogatás után úszik a konyha a vízben.


2021. jan. 27. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Vannak olyanok, melyeknek a végéről lecsavarható a szűrő.
2021. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
A vízrendszerből nem oldódhatnak ki rozsdadarabok, ez nem a hosszabbító hibája.
2021. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A felső részén nincs szűrő?

Ha az alja nem szétszerelhető, akkor a felső végébe szoktak tenni, így gyakorlatilag ugyanúgy a csap végén fogja fel a darabos szennyeződést, mint a rendes csap szűrője. Ezt 1-2 havonta le kell csavarni, kimosni, akár beáztatni vízkőoldóba és eltűnik a spriccelő funkció újabb 1-2 hónapra.

2021. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálok keresni akkor cserélhető szűrőset. Ha jól mértem akkor M22-es a menete.


Sajnos nincs a felső részén szűrő. Magára a kifolyócső végére van rácsavarva ez a fém hosszabító cső, aminek a végén a perlátor van, de természetesen az semennyire nem szedhető szét. Egy műanyag darab az egész, amiben belül van 3 db nagyon vékony és finom szűrő, de azt ahogy kiszedtem rögtön el is deformálódott, annyira vékony volt.

2021. jan. 27. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig pont azt kellene legfelülre berakni, hogy felfogja a koszt.
2021. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy szerelvény boltban kérdezz rá esetleg, hogy nem létezik-e dupla menetes csapra szerelhető szűrő. Gyakorlatilag egy picike közdarab a csap és ez a hosszabbító közé, amit 1-2 havonta ki lehet tisztességesen takarítani.
2021. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani. A hosszabító cső végére vettem egy másik perlátort, szanieter boltban. Az új sem szétszedhető, de cserébe 400Ft volt, és mégsem több ezer Ft.
2021. jan. 28. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!