Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkor sem szerencsés a vezeték...

Akkor sem szerencsés a vezetékes telefon kézi beszélőjébe tölthető elemet rakni, ha feltöltés után nem a töltőn tartom a készüléket?

Figyelt kérdés

2021. febr. 8. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Mert ez így elég zagyva.

Amúgy nem célszerű a töltőn tartani úgy egyáltalán, mert a folyamatos rátöltögetés hamar kinyírja a NiMH akkukat.

Feltöltötted, melléteszed, és akkor rakod fel legközelebb, amikor jelzi hogy lemerült.

2021. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akkumulátort vettek nekem, hanem tölthető elemet. Használjam egyáltalán a telefon kézibeszélőjébe?
2021. febr. 8. 19:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tölthető elem. Az elem nem tölthető. Ami elem méretű, és tölthető, az definitive akkumulátor.
2021. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen? Csak mert elem van ráírva, én elhittem. Azonnal feltöltöttet jelzett, működött, nem ezt szoktam meg az akkumulátoroktól.

Az elárusító helyeken is egyik elemnek, másik akkumulátornak van jelezve.

Köszönöm szépen, ennyivel többet tudok.

2021. febr. 8. 19:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne ezen akadjál már meg, vedd úgy hogy az akkumulátor népies neve a tölthető elem.

NiMH van ráírva, vagy NiCD, vagy mi?

Valamilyen "kémiai képletnek" kell lennie rajta.

NiMH lenne a jobb. Feltöltés után nygodtan tarthatod mellette.


Hogy mondjak egy vicceset, amit mindenki epernek hív(földi eper), az valójában szamóca(erdei szamóca nemesített formája).

A valódi eper fekete vagy fehér és fán terem.

2021. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azóta találtam egy jó cikket a témában, de hogy miért nem előbb kutakodtam..

Talán mert itt mindig készségesen eligazítanak, a bántások meg leperegnek rólam.

Még egyszer köszönöm, a példát is. :)

2021. febr. 8. 21:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket a mai, hosszú élettartamú NiMH akkukat először a Panasonic kezdte árulni Eneloop néven, majd megvette az egész akku-diviziót a Sanyo, de a név maradt. A többi "nagy" is megcsinálta a saját hasonló akkuit, a Varta például Ready2Use néven. (Kész a használatra, azonnal, nem kell tölteni) Állítólag egyes Ikea vagy Lidl akkuk is neves gyártók akkui, átcimkézve.
2021. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kéne csodálkoznom az elnevezéseken, sokkal inkább azon, hogy hol nikkel-metál-hidridnek írják, hol meg "hibridnek".
2021. febr. 8. 22:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Hibridnek csak a mindenhez hülye marketingesek írják a webáruház termékleírásában, mert helyesen hidrid. A mérgezőés drága kadmiumpot fémhidriddel váltották ki. Elvileg (merketing) nincs memóriaeffektusa, gyakorlatilag van, csak jóval kisebb mint a NiCd akkuknak. Viszont cserébe a NiCd akku gond nélkül megette az állandó csepptöltést (sok olcsó készülékben a "töltőáramkör" egy ellenállás és egy dióda volt), a NiMH akkut rövid távon is kinyírja.
2021. febr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem ennyi elütésről van szó, csak hát a hibridet ismerik a "népek", a hidridet meg nem.

Köszönöm szépen a kiművelést. Rám fér, de azért annyira hülye nem vagyok, hogy szolgalelkűen elfogadjam a hibridet.

2021. febr. 9. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!