Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen festékkel lehet festeni...

Kaktusz00 kérdése:

Milyen festékkel lehet festeni olyan falra ami már le van festve diszperziós festékkel?

Figyelt kérdés
Szeretnék a falamra tartósan festeni mintákat szabad kézzel, és nézegettem már interneten különböző festék fajtákat de nem tudom, hogy melyiket szabad kenni olyan falra ami már be van vonva diszperziós festékkel. Interneten próbáltam keresni választ rá de sajnos nem találtam.

2021. febr. 10. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom akril festékkel van, mészfestékes falra, nagyon szép,tartós. Utánanéztem, csak az olajfestékes falakra nem ajánlják az akrilt.

A diszperziós festék kvázi műanyag,műgyanta,szerintem arról nem peregne le az akril. Egy kis rejtett felületen tennék egy próbát vele.

2021. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van színezőpasztája a diszperziós festéknek (pl. Trilak Aquacolor), szép élénk, erős színei vannak, és nagy felületre gazdaságosabb meg kevésbé fénylik. De az akril tubusos vagy tégelyes művészfesték is jó, sőt az olajfesték is, csak az még fényesebb és nehezen szárad.
2021. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!