Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes fúrógépet javíttatni?

Érdemes fúrógépet javíttatni?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi Black&Decker fúróm (fúró/ütvefúró KR60L), ami nem sokat volt használva. Egyszer elővettem, és akkor meg sem nyekkent. Benyomtam a gombját, de semmi reakció, mintha be sem lenne dugva (konnektoros).


Érdemes egy ilyet elvinni szervizbe? Általában a bevizsgálásért eleve kérnek pár ezret, és aztán ki tudja, mennyi a javítás.


Vagy egyszerűbb kidobni és újat venni?



2021. febr. 20. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Én szétkapnám. Annyira nem bonyolult. Ha csak valami apró hibája van (érintkezés, kábel szétcsúszás), akkor azt ingyen is meg tudod csinálni. Ha meg valami más, akkor még mindig meg tudod kérdezni egy szerelőtől.

Én tavaly szétszedtem a sajátomat, csak vezetékbaja volt. Azt megcsináltam. Nem telet el 2 hónap, és elkezdett szarul járni. Egy ismerőssel megnézettem, és szénkefét cserélt benne. Ezek mind filléres dolgok.

Még egyszer: nem ördöngős szerkezetek ezek. Ha van egy kis affinitásod hozzá, vagy a környezetben van valaki aki bevállalja egy sörért, akkor mindenképpen megéri. Az enyém is van vagy 12 éves, de egy mai példány biztosan nem fogja eddig húzni. Nem arra vannak tervezve :(

2021. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Érintkezési hibát multiméterrel szokás keresni? Nem csináltam még ilyet, azért kérdezem.


Van egy elfekvő megörökölt multiméter valahol. Nem használtam még, de gondolom nem ördöngösség megtalálni vele, hogy melyik vezetéknél nem megy tovább a feszültség.

2021. febr. 20. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem csináltál ilyet jobban jársz ha megkéred egy barkácsolós ismerősöd hogy nézze meg a gépet.
2021. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

OK, azt gondoltam, hogy a multiméter egyik végét a bemenő csatlakozóhoz, a másikat meg az egyes érintkezésekhez érintve lehet látni, hogy meddig van kapcsolat.


De lehet, hogy naiv elképzelés volt.

2021. febr. 20. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem értesz hozzá akkor nem éri meg.
2021. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általában a vezeték szokott megszakadni a becsatlakozásnál és igen, egy multiméterrel simán kimérhető a szakadás. Ha szakadt, levágsz belőle 10-15 centit, újra bekötöd, azt annyi.
2021. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Egy alig használt Black&Decker fúrót biztos nem dobnék ki, egy esetleges biztosítékcsere,(5A) vagy elöregedett vezeték miatt.
2021. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni multiméterrel megnézni, hogy hol a probléma. Lehet, hogy valami könnyen javítható.
2021. febr. 21. 11:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es !

Nem írtad le pontosan hogy hol van a B&D KR60-asban az 5A-os biztosíték !

2021. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a közelben laksz, szívesen segítek !
2021. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!