Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet 30 cm átmérőjű...

Hol lehet 30 cm átmérőjű csövet szerezni?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy kb. 30 cm átmérőjű csőre. Elsődlegesen műanyagot keresek, de karton is megfelelő lehet. Hol/milyen néven találok ilyet?

2021. febr. 26. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beírod, hogy 300-as cső, azonnal fejbevernek a találatok.
2021. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, viszont azt elfelejtettem írni a kérdésben, hogy kisebb hosszban (kb. fél méter, de mindenképp egy méter alatt) lenne szükségem ilyen csőre. A találatok, amik erre a keresésre azonnal fejbevertek, azok 5-6 méteres csövekre vonatkoznak. Gondoltam van valami terület, ahol ilyen paraméterekkel rendelkező cső az egyik sztenderd, és így relatív pontosan rákereshetnék ahelyett, hogy "300 mm átmérőjű cső".
2021. febr. 26. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: 32mm =/= 300mm.
2021. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
KG PVC 315mm-est kapsz 1 m-esben, sajna 9-10E Ft.
2021. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy a környéketeken,van-e valami nagyberuházás,építkezés.ott a mélyépítési munkák során rengeteg cső darab marad ki,teherautóra rakják,és viszik a szeméttelepre.

Én is ilyen helyekről szereztem kisebb darabokat a nagy átmérőjű csövekből...elcseréltem 2~3 dobozos sörre.

2021. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mire kell?
2021. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#3: Itt, ahogy #4 írja, nem 30 cm-esek, hanem 32 mm-esek találhatók.


#5: Igen, azt hiszem ez volt az a csőtípus, amit én is megtaláltam, hogy valahol árulnak 1-2 métert belőle, de tényleg elég drágának tűnik. Mindenesetre ahogy látom a Terra Metal-nál vannak sérült darabok meg maradékok ~6000 ft/fm áron, szóval oda lehet ellátogatok.

[link]


#6: Nem rossz ötlet :D. Bár sajnos most fejezték be az építkezést a közelben, szóval nekik már valószínűleg nincs. Mindenesetre ha látok valahol nagyobb mnunkálatokat, remélem eszembe jut, hogy rákérdezzek.


#7: Ennek a sufnimódszeres másolatára: [link]

Tudom, hogy valószínűleg egyszerűen kartondobozzal is el lehet érni hasonló hatást. Azért mégis gondoltam inkább előbb rákérdezek, mert egy henger szerintem jobban is néz ki, illetve a műanyag talán jobban is szigetel, mint a karton.

2021. febr. 27. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!