Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan építsek olcsó gipszkart...

Hogyan építsek olcsó gipszkarton falat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretém leválasztani a szobámat, gipszkartonra gondoltam, de fogalmam sincs, hogyan álljak neki.Milyen kiegészítők kellenek?hol tudnám megvásrolni a GK, és akiegészítőket olcsón, mert nem sok pénzem van:S Ezért is csinálnám egyedül.

De ha valakit megfizetnék, az nagyjából mennyi lenne?Nem lenna széles a fal, kb. 2,5 m de viszont nagyon magas, kb.3,2 m.És kell bele egy ajtó is ugye.


2010. aug. 19. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

egyrészt olcsó gipszkarton nincs.


azért olcsó, mert gyorsan lehet vele végezni és ezért kicsi a munkadíja/költsége, de maga az anyagköltség semmivel nem olcsóbb, mint bármilyen más megoldás.

(én most csináltam hasonlót és szépen végigszámoltam mindent)


egyébként először a rigipsz honlapon nézzél szét, ott van sok leírás, mit, hogyan, miből, ajtót hogyan stb.


venni is tőlük érdemes, mert pl. a hosszirányú toldás elég macerás, főleg ha először csinálod, viszont máshol jellemzően csak 2 méteres lapokat lehet kapni, pedig ennél jóval hosszabbak is vannak. (nem mindegy, hogy veszel 4 lapot, méretre vágod őket és berakod a helyére, vagy veszel 10-et és aztán kirakózol vele)


ja és egy tanács:

ki ne spórold belőle a szigetelést, mert idegbajt fogsz kapni attól, hogy még a lélegzetvétel is áthallatszik...

2010. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem Ytong válaszfal elemmel sokkal jobban jársz. Pillanatok alatt felrakod, nem kell vakolni, csak egy vékony glett réteg, és van pár előnye a gipszkartonnal szemben:

-gyorsabban kész van

-talán még olcsóbb is

-mégiscsak egy fal

-tudsz bele fúrni, felakasztani rá polcot, stb.

Csak vegyél egy vízmértéket :)

2010. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!