Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen házilag elkészíthető,...

Milyen házilag elkészíthető, vagy olcsó ajándékot adhatnék szüleimnek 20. házassági évfordulójukra?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne. Szeretnék adni valami különlegeset nekik, ami viszont nem kerül sok pénzbe, mert most nem igazán van pénzem. A legnagyobb gond, hogy holnap van, úgy hogy nagyon sűrgösen kellenének az ötletek. Nagyon szépen köszönöm előre is!
2011. okt. 4. 17:46
 1/6 anonim válasza:
Önts gyertyát.Nagyon egyszerű.A régi rossz gyertyákat forró vízen felolvasztod dobsz bele egy zsírkrétát és máris színes ..Majd utána formába öntöd.:DD de ha érdekel még nézz utána egy kicsit a neten..
2011. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi tetszik ez az ötlet, de vizbe kell raknom?
2011. okt. 4. 17:56
 3/6 A kérdező kommentje:
és még szeretnék kapni ötleteket ha lehet :)
2011. okt. 4. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedvenc fényképeiket egy kartonra ragaszd fel, a szélét dekoráld ki. Falevéllel, rajzolt, kivágott, festett mintákkal. Esetleg ragassz rá kagylókat vagy valami ilyesmit.
2011. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyancsak házassági évfordulóra kaptuk a gyerekeinktől :egy cd amelyen a házasságunk képei voltak dia stílusban időrendi sorrendben (pl esküvői, nászút közös családi nyaralások ) hangulatos aláfestő zenével Imádom nagyon tetszik
2011. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DexaN válasza:

házi gyertya készítés:

-gyertya olvasztása: egy fazék vagy lábos vagy ilyesmibe teszel vizet és bele egy lehetőleg hőálló poharat (de szerintem még a befőttesüvegnek se lesz baja) ebbe teszed a régi viaszdarabokat, közben a vizet forralod-annyi meleget ad át a viasznak amennyi kell az olvadáshoz. (de ha pesti vagy az azúr KFT-nél lehet kapni 1100Ft/kg áron fehér parafint én abból szoktam önteni max színezem viaszkréta darabokkal-öntöttem anno rétegesen szinezettet)

Forma készítése: én vagy kiürült sziloplasztos dobozba öntöm, vagy agyagból vagy földből csinálok öntőformát amibe beleöntöm (utóbbiakat nehezebb ízlésesen megformázni de ha ügyes van még akár szobrocskát is lehet önteni vele)

Kanóc behelyezése: vagy már az öntés előtt felfüggesztetted a formába, vagy utólagosan helyezed el azáltal, hogy egy forró dróttal beleszúrsz a kész gyertya tetejébe és a még forró dróttal bele nyomod a kanócot minél mélyebbre

2016. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!