Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi magyar asztali fúrógépek...

Régi magyar asztali fúrógépek között milyen típusokat érdemes keresni?

Figyelt kérdés

Asztali/oszlopos/állványos nem tudom. Mindháromnak megvan a jelentése, de mára már mind a három elnevezést használják mindenre, szóval inkább körül írom.


Az a fajta érdekelne elsősorban, amit egy asztalra fel lehet rakni, és viszonylag alacsony. Azonban az a fajta is érdekelne amit egyenest a talajra lehet rakni, és lényegesen magasabb. Egyenlőre nem akarok még venni, sőt, nem is tudnék, de szeretnék tisztában lenni vele hogy milyenek vannak, és milyeneket érdemes keresni.


Ha esetleg van róla valami írás akkor azt szívesen meglesném, de konkrét típusokat is írhattok. Bizonyára a határ a csillagos ég, de 100 ezer ft-nál többet semmiképp se tudnék fizetni, természetesen minél olcsóbb, annál jobb, de amit meg kell fizetni, azt meg kell fizetni.



2021. márc. 23. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül akármelyiket szívese látnám otthon.


[link]

2021. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, itt az árakat hogy-hogy nem lehet látni?
2021. márc. 23. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Passz, írj nekik. Azt se írják mikoriak a képek, lehet, hogy több évesek, csak mégis a típusok miatt tettem fel.
2021. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Köszi mégegyszer!
2021. márc. 23. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ez a kérdés, de egy kis tájékoztatás:

1. asztali: ahogy a neve is mutatja, olyan a magassága, hogy asztalra lehet szerelni. Lehet állványos és oszlopos kivitel is.

2. állványos: a fúrógép tárgyasztala rögzített, a fúróorsó csak fel-le mozgatható, pozícionálni az asztalhoz képest nem lehet.

3. oszlopos: a hengeres oszlopon egy körbe forgatható konzolon föl-le mozgatható a tárgyasztal.


Tehát aminek van egy "alapja", felül maga a fúró egység, a kettő között meg egy mozgatható asztal, az oszlopos. Aminek csak alapja van meg a fúró egység, az állványos. Mindkettőlétezik asztali és nem asztali (tehát padlón álló, de erre nincs külön szó) kivitelben is.


Asztaliból az FO-13 szerintem verhetetlen, de bármilyen típust is választasz, százezerből max az asztali jön ki jó állapotban, a padlón állók ennél drágábbak. Ha van is ennyiért, az nem véletlenül "olcsó".

2021. márc. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!