Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan tipli, ami jó a...

Van olyan tipli, ami jó a vakolatba?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt fúrtam egy lyukat a plafonba, függönykarnisnak. Sajnos nagyon vastag a vakolat, így csak a vakolatot fúrtam meg, abba ment a tipli.

Eddig bírta. Kiszakadt tiplivel együtt, egy egyenetlen lyukat hagyva maga után. Próbáltam nagyobb tiplit és csavart, nem jött be. Van valamilyen (szárnyas) tipli, amivel orvosolni tudnám a problémát? Nincs kedvem nekiállni gipszezni meg festegetni. Se kifúrni mélyebbre, mert csak a jóisten tudja, hol kezdődik a tégla és nem egy 30 kilós dolgot akarok fellógatni, 50 deka az egész.



2021. márc. 24. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
A vakolat sosem fogja megtartani.
2021. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy egy olyan mély lyukhoz nem fogok megfelelő csavart sem találni, ami jó a karnishoz. Elég vékony a lyuk, amin át kell fűzni.
2021. márc. 24. 12:04
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Megfordítva a kérdést: van olyan vakolat, amiben stabilan elvan egy tipli?
2021. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Legyen kedved a gipszeléshez ! Ha tisztességesen benedvesített lyukba gipszelsz, a mű örök életű lesz.
2021. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha utána ugyanoda, a gipszbe lyukat fúrok, az már meg fogja tartani a függönyt? Az egész kb 1 kg és 2 ponton van a plafonba fúrva.
2021. márc. 24. 14:18
 6/12 A kérdező kommentje:
(amúgy a másik csavar is vakolatban van és semmo gond vele, tök stabilan elvan)
2021. márc. 24. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.. esetleg próbáld meg valamelyik vegyi dűbelt.. hátha megtartja a vakolatban. Én előtte azért odaspriccelnék 1-2x alapozóval is.
2021. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem gipsz lesz a megoldás, majd újrafúrom. Szerintem a gipsz már megtartaná a függönyt.
2021. márc. 24. 15:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Van egy anyag, amit ilyen esetben bele lehet nyomni a lyukba. Olyan tubusban van, mint a sziloplaszt, kinyomáskor két anyag keveredik és keményre köt. Amíg nem kötött meg, bele kell tenni a tiplit.
2021. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek. Ebből remélem van esetleg kisebb kiszerelés.
2021. márc. 24. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!