Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez működhet, fűtésként?

Ez működhet, fűtésként?

Figyelt kérdés
Van egy mezei kályha, ha a tetejére teszek mondjuk egy 10 literes fazekat, az fél óra óra alatt meleg. 5 méterre tőle egy kis szoba teszek bele egy radiátort, Fazék nyitott, meleg vizet belevezetem radiátorba keringtető szivattyúval. Működne egy ilyen megoldás, vagy bármi jó ötlet, hogy a felesleges hőt átvigyem. Anélkül, hogy költenék meleg vizes kandalló stb Még megfordult a fejemben egy 10 cm átmérőjű cső ventilátorral de lehet lehűlne a levegő.

2021. ápr. 12. 19:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
DE ez az egyszerű, ezt egy pár hetes intenzív utána olvasással kiépíted Te magad, ellenben egy komplett fűtési rendszert kazánnal, annak azért laikusként nem hinném, hogy neki kell rugaszkodni. 1 szobáról van szó, amit nem tudsz fűteni. Ehhez kazán, meg puffer, meg mif...om, ez én úgy gondolom, hogy felesleges.
2021. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha beteszel egy kis elektromos ventilátoros fűtést, vagy egy olajradiátort.
2021. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Elektromos fűtés jó csak drága. Vettem egy kerámiabetétes fűtőventilátort, napi 3-4 óra működés havi 8000 plusz a villanyszámlán, ha az menne egy szoba 6 hónap alatt megenne 90000ft ot.11 es lehet igazad van talán én is be tudnék kötni egy vízteres kandallót, de milyen vezetékezés kéne, műanyag? Drágák az idomok, de nem kell szerszám.
2021. ápr. 13. 10:27
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Ezt meg nem mondom, nem vagyok fűtésszerelő, nézz utána. Laikusként úgy gondolom, hogy amit okvetlen ki kell derítened, a hűlés! Hogy tud-e hűlni annyit a víz ebben az esetben, hogy a rendszerben ne melegedjen túl, egyetlen radiátor nagyon kevés vizet fogad be...

Mekkora szoba ez? Ha teszem azt kazánnal fűtenél, akkor szerintem az ugyanúgy havi plusz 8000 forintot jelentene fában! Vegyél egy panelt, számold ki mekkora kell, m3-t kell kiszámolni... az nem búg, van benne termosztát. Noirot paneleket ajánlom, ár-érték arányban rendben van. Amivel baromira olcsón kitudnád fűteni, az a klíma, de maga a készülék és a szerelés az nem olcsó történet, viszont az általad említett 7-800 ezernek a töredéke, kb. 200-250-ből megvan.

2021. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Klíma mért olyan olcsó? Nem 1500-2500w az is Annak is menni kéne. Szerinted mennyi áramot enne meg forintban egy hónap alatt?
2021. ápr. 13. 21:46
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
#15: A klíma gyakorlatilag egy hőszivattyú, kevesebbet fogyaszt villanyban mint ahány wattal fűt.
2021. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Áh, dehogy... 3-4x-es a fűtőteljesítmény a felvetthez képest. Azaz durván fogalmazva 1kW-ból csinál 3kW fűtőenergiát! Kisebb klímák, ami számodra bőven jó lenne kb. 7-800W-ot vesznek föl!
2021. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

"Elektromos fűtés jó csak drága.... havi 8000 plusz a villanyszámlán"


Bocs, de ingyen fűtés nem létezik!

Igen sokan kiegyeznének ennyivel.


Az olcsó üzemeltetésű fűtőpanel átverés, felejtsd el!

Egy fillérrel sem fogyaszt kevesebbet mint pl. egy 10ezer Ft-os olajradiátor.

A klímával sem jársz jobban, mert fűteni csak a drágábakkal tudsz.


De te döntesz.

2021. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még a klíma tűnik a legjobbnak, de az is igaz minél olcsóbb a havi számla annál nagyobb a beruházás.
2021. ápr. 14. 11:09
 20/20 anonim ***** válasza:

Így is van.

Sajnos az olcsó klímákkal nem fogsz tudni fűteni ha mínuszok lesznek.

2021. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!