Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pvc csatornalefolyó idom...

Pvc csatornalefolyó idom "külsőleges" hegesztése mivel biztosabb? Bevált módszer hozzáértőtől?

Figyelt kérdés

Külsőleges hegesztés alatt azt értem, hogy nem két összetolható elemet kellene összeragasztanom, hanem egy már lefektetett 110 -es csőelembe lyukat fúrva bele kellene kötnöm egy 63 - mas ágat 45 vagy 90 fokban (ahogy a faltól a sarokban helyem lesz).


Nem cél körbe kibontani az egész csövet, csak a padló irányából szeretnénk függőlegesen belekötni egy ágat. Ehhez kb 5 centi betont kell átvágnom, kivésnem egy A4 füzetlapnyi helyen.


Az egybeforrasztásnál lágy laminnáltpadlóval (lágy pvc), esetleg plexivel próbálkozzak, vagy elég lesz a vinilfix ragasztó is?



2021. ápr. 13. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Kókányolásnak jó lesz.
2021. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát, meg lehet oldani a problémát 10 ezer ft ból, meg 200 ezerből is.


Jelenleg az elsőre van keret és a fél házat sem szeretném felrobbantani emiatt...


Egy Wcbe oldalról a fal alatt bemegy egy 110 es cső és a wc csésze eközben az oldalra döntött T idomba van bekötve és lefelé folyik, de ez még semmi :D


A Döntött T kb 50 centivel lejjebb bemegy egy oldalra döntött Y ba aminek az egyik szára az én Wc-m a másikon meg van egy 90 fokos könyök, amire egy függőleges csövön a felső szomszéd van bekötve a döntött T és a döntött Y szárai egymás felett futnak csak az Y kimegy az utcai csatornába a T szára meg kb a konyha sarkáig tart ahol a mosógép, mosogatógép, mosogató van belekötve.


Ezért nem célszerű nagyon bontani, mert akkor már falat is kellene, nem csak padlózatot.


Jobb ötlet?

2021. ápr. 13. 10:40
 3/14 A kérdező kommentje:

Valahogy így nézne ki:


[link]


Ahol szürke az épület fala, bordó a jelenlegi csatornarendszer, és narancssárga a tervezett rákötés, ami egy kádlefolyó lenne a wc mögött levő helyiségből. A Wc így közlekedőre nyílna, nem a konyhába, oda csak a fürdőszoba nyílna.

2021. ápr. 13. 10:57
 4/14 A kérdező kommentje:

Szivem szerint beraknék egy 110-es T idomot fejjel lefele egy 63 mas szűkítővel a végére, csak nem férek el a faltól a bontással, mert akkor már alá kellene bontani a fal alá..

Nagyon...


Plusz átvágni a 110-est, és a wc is kiesne a napi használatból a szomszéd cuccáról már nem is beszélve..

2021. ápr. 13. 11:03
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Csináltam már hasonlót.

A szokásos pvc ragasztó úgy megfogja, mintha össze lenne hegesztve.

2021. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Veszel egy ilyet, meg egy 45 fokos 63-as idomot, hogy meglegyen a 90 fok. Hosszában kettévágod a 110-es részét. A meglévő 110-es tetejét kivágod picit nagyobbra, mint a 63-as becsatlakozása, aztán ragasztóval-tömítővel rágyógyítod az egészet. Sok ilyet megcsináltam már, működik.


[link]

2021. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

110/110/63 ág, és egy 110 toldó karmantyú.

Nem kell kókánykodni.

2021. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kókánykodni?


1m x 1m méteren nem fogom kikapni a mindennap használt wc-t meg kibontani ezvégett az egész aljzatot meg újrabetonozni és újraburkolni...


Mitől lenne az jobb megldás mint a felülről beletoldok / hegesztek?

Mellelseg a kérdés is erre irányult, nem a munka megítélésére!


A lényeg annyi, hogy ne szivárogjon!

2021. ápr. 13. 13:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg rájöttem, hogy felesleges a 63 is, 50 - es beépítése (az van itthon) bőven elég mert a kádszifon is 50 es, ha 63 massal mennék neki azt is szűkíteni kellene...
2021. ápr. 13. 13:15
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Létezik a haas easy " megfúrós műanyag idom,és van mindenféle méretben és azt már nem nevezheti senki kókányolásnak.. Keress rá.

Egyébként én is csináltam már azt amit a 6-os írt és a mai napig hibátlan!


Kivágtam az 110/50idomnak a 110 részéből egy hosszanti cikket jó 10Cm szélesen végig kiszedtem flexel. Eztán rácuppantva átjelöltem és megfúrtam felülről a 110 alapgerincet 50-es koronafúróval, majd 2 nagy aba bilincsel odafogattam,bőséges FbS szilikon társaságában. ( PVC ragasztót ide nem tettem,mert az nem tömít hanem csak ragaszt,és ide jó tömítetség kell!) A 2 Bilicset ésszel" kell meghúzni mert összetörheti a gerincet, egy erős akkus fúró + 7mm krova eltöri mint a sz.rt a PVC-t..

Mai napig működik hibátlanul,és megvolt 3Eft-ból a csatlakozási pont.

2021. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!