Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem folyik le a lefolyó?

CHRIS4 kérdése:

Miért nem folyik le a lefolyó?

Figyelt kérdés

A mosogató összes külső szerelvényét szétszedtem, kitisztítottam (nem volt eldugulva).

A falban lévő lefolyócsövet összekötöttem a zuhanycsővel, majd 5 percig engedtem rá a forró vizet teljes átfolyással, de simán lefolyt a víz.

Összeraktam, de nem folyik le a víz, csak leszivárog.

3 évig nem volt vele gond.

Mi lehet a baj?


2021. ápr. 20. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A lefolyócső a mosogató alatt nincs megtörve? Ha nincs, akkor halvány sejtelmem sincs hol lehet az oka, de hogy dugulás az biztos.

Próbálj csőgörényt használni (kb. 1500 Ft - barkácsbolt, vagy szerelvénybolt).

2021. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Eldugult a túlfolyó és nem kap levegőt.
2021. ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tényleg! A 2-es jó ötlettel állt elő!
2021. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A túlfolyó jó ötlet, de az is tiszta.

A csőgörényt 5 méterre tudom ledugni, ott keményen koppan és nem megy tovább, gondolom csatlakozó, vagy könyök lehet ott.

Egyébként a görény is tiszta volt, nem volt a csőben nagy lerakódás.

2021. ápr. 20. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha búra szifon akkor nem lehet hogy a merülőcső a búra aljáig van tolva?
2021. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha a szifont nem kötöd be a fali elfolyó csőbe, akkor addig jól folyik le?. A hagyományos szifonnál lehet túl benyomni a csöveket. A szifonba mély a függőleges, vagy hosszú a vízszintes cső.
2021. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem szifon van, hanem csőlíra (u alakú cső).

De holnap megnézem, nem-e a falba van nagyon betolva a cső.

Megmértem, kb 3 liter víz után emelkedik a csapban a vízszint.

2021. ápr. 20. 22:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha 3 liter víz után látszik az emelkedés, akkor számítsd ki, milyen mélyen van a dugulás, azaz a 3 liter víz milyen mélységben tölti ki az űrt. Vedd figyelembe az esetleges csövek keresztmetszetének a változását.
2021. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4,5 cm-el számolva csak a falban 2 méter, de a görényt több, mint 3 méterre le tudom tolni.
2021. ápr. 21. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek után nem tudsz mást tenni, mint szakembert hívni, de mondd el neki, hogy a görénnyel már semmire sem mész és jó lenne egy magas nyomású kompresszor, ami a 3 m-en túl tudna hatni anélkül, hogy valahol eldurrantaná a csövet.

minden jót!

2021. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!