Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Autó kerék csavar behajtásához...

Autó kerék csavar behajtásához mennyire megfelelő ez az ütvecsavarozó?

Figyelt kérdés

[link]


Megbízható, alkalmas erre a feladatra?


2021. máj. 14. 00:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve ezeknek állítható a meghúzási nyomatékja?
2021. máj. 14. 00:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön a nyomaték nem állítható, de ez "időre megy", minnél tovább nyomod a gombot annál nagyobb lesz a nyomaték. Kerék szerelésre megfelelő ettől függetlenül, bár létjogosultságát nem látom. Ha naponta sok kereket szerelsz (amit nyilván egy állandó műhelyben teszel meg) akkor vezetékeset, de inkább levegőset vegyél, otthoni havonta egy-két alkalomra meg semmilyet nem ajánlanék, mert ennek a dugokulccsal szemben az egyetlen előnye, hogy gyorsabb (a végén meg úgyis kézzel kell ráhúzni, szóval a nyomatékkulcsot úgysem spórolod meg, ha ilyet veszel), azért hogy amikor havonta kétszer bütykölöd az autót akkor 90 másodpercet megspórolj, nem éri meg szerintem. Nyilván ha más célra is használod akkor oké, de csak kerékhez fölösleges.
2021. máj. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A személygépkocsinál 120Nm körül kell meghúzni. Felesleges túlhúznod vele.

Többet ér egy jó kézi nyomaték kulcs.

2021. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerékcsere után,50-100km futás után ugyis újra kell húznod. nyomatékkulccsal,ütvecsavarozóval,vagy annélkül. Gumiszerellők,autószerelőkkarosszériások munkáját gysítja,könnyíti meg,akik napi szinten akár többször is használják. Pl.: ha leszakad egy gombom,nem veszek 24 funkcós Pfaff varrógépet. Műhelybe meg inkább levegőst,kiépített levegőrendszerrel.
2021. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a behajtáshoz kell az ütvecsavarozó, hanem a kihajtáshoz. Ahhoz viszont ez gyenge.
2021. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
en valami 12 ezreset vettem, steinhaus azt hiszem, gond nelkul szedte le a csavarokat, mondjuk az vezetekes. A vezetekes annyival jobb hogy olcsobb es erosebb, ezek az akkus cuccok nem nagy eresztesek
2021. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a normális választ. #6 A steinhaus márkával én nagyon meg vagyok elégedve. #5 Ki hajtáshoz milyen erősségű kellene?
2021. máj. 14. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 nyilván legalább annyi amennyivel meg van húzva :D A skodát 120 nm-en húzom meg, az opelt 140-en, de mivel a max leszedő nyomaték nem rögtön jön hanem idővel ezért hogy ne erőlködjön a gép állandóan szerintem magasabb kell (már ha egyáltalán tényleg ennyit tudnak). Az enyém azt hiszem 400 nm lecsavarozást tud, simán leszedi a csavart, kamionról is megpróbáltam poénból lecsavarozni, azt nem tudta már, később tudtam meg hogy azokat úgy 700 nm körül húzzák meg úgy hogy nem is csodálkozok :D
2021. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Légkulcsból egy 560 Nm-est használok, ez már majdnem mindent leszed, csak a terepjárók és a furgonok csavarjai szoktak kifogni rajta.

2021. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!