Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek egy átlagos...

Szerintetek egy átlagos petróleumlámpa óránként mennyit fogyaszthat?

Figyelt kérdés
Pl. Gondolok itt, vagy egy liter petróleumra, hogy meddig elég neki kB. neki. Csak azért kérdem mert jó lenne néha hangulatvilágításnak és egy liter kb. 1200-1300 Ft körűl van

2021. máj. 29. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem mergezo a fustje goze vagy milye?
2021. máj. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
1# szted mikor ezzel világítottak villany előtt, kihaltak?
2021. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gyertyának is elég rendes pm (részecske) kibocsájtása van. Nyilván nem halsz bele, de hosszú távon nem egészséges a tüdőnek. Petróleumlámpa kültérben semmilyen gondot nem okoz, zárt szobában nem használnám rendszeresen.

A fogyasztás saccolva egy-két deci lehet óránként. Nyilván attól is függ, mennyire tekered ki a kanócot, azaz milyen fényerővel használod.

2021. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 ?? Ja jó, már a (paraffin)gyertya is káros, de te akkor hasznalj nyugodtan petróleum làmpát, hiszen túlnépesedés van.. :I 'meg úgyse lesz nyugdíj' :P
2021. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja erre a kérdésre mármint hogy mennyit fogyaszt kíváncsi lennék én is bár majd kiderül mert a padláson találtam egy régit lámpát vettem hozzá 1 liter petrot...
2021. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Egyébként kűltérre kéne.
2021. máj. 30. 00:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keveset.De függ attól,mennyre tekered fel a lámpabelet. Pontosan már nem tudnám megmondani,de én még otthon annál tanultam,olvastam 8 éves koromig. 2 literért küldtek el a szüleim az akkori háztartási boltba,hetekig elég volt. Viszont büdös volt,és kormolt. Szerencsére nemsokára bevezették a villanyt,megszűnt a vakoskodás.
2021. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!