Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szerszámokat célszerű...

Milyen szerszámokat célszerű otthon tartani, illetve beszerezni egy átlagos háztartásnak?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk és a korábban használt, a nagyszülőktől örökölt régi, ócska szerszámokat otthagytuk az új lakónak. Az új házba már új szerszámokat szereznénk be, vajon milyeneket volna célszerű megvásárolni? Barkácsolni nem nagyon szoktunk, tehát tényleg csak a legalapvetőbbekre szorítkoznánk.

2018. ápr. 30. 03:15
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Harapófogó, csavarhúzó szett, dikics, smirgli, spárga, szigetelőszalag.
2018. ápr. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ja, kalapács.:)
2018. ápr. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát az nagyon szomorú, ha a régi szerszámokat ott hagytátok, és gépészként mondhatom, a régi szerszámok minősége vetekedik a mai legkorszerűbb minőségi szerszámokkal is.


Ha neked lennék, valamilyen úton-módon biztosan visszaszerezném azokat a régi szerszámokat.



Na hogy az eredeti kérdésre is feleljek méltán:


1. Kalapács mindig kellhet, és nagy szolgálatot tehet számos házi barkácsmunkáknál. A legáltalánosabbnak talán a 300 grammost, esetleg fél kilóst tekinthetjük, ezt mindenképp érdemes beszerezni. Ha lehet, akkor hagyományos fa nyeleset, mert az javítható is. Bár tudom ezzel nem mindenki ért egyet, tiszteletben tartom mások véleményét, személyes tapasztalatból írom azt amit.



2. Csavarhúzó: Kezdőknek érdemes beszerezni laposfejűt és csillagcsavarhúzót.

Közepes méretűt kell választani,

a házi szerelések és a kisebb javítások 80%-hoz ezek jók. Csillagcsavarhúzónál van inkább az, ha kisebb méretű csavarral kell dolgozni, akkor a nagyobb méretű csavarhúzó nem alkalmas.


Hasonlóan: nagyobb méretű csillagcsavarhoz nem szabad használni kisméretű szerszámot, mert kicsorbul a szerszám vége és használhatatlan lesz.


3. Kombinált fogó: Ez szinte mindenhez hasznos, ha meg kell valamit fogni, és az ember újjai már nem alkalmasak rá. Ezen túl a kombinált fogók oldalán van olyan alkalmatosság is amely pl. drótvágásra, darabolására alkalmas.


4. Harapófogó: Ez tipikusan kisebb drótok, vasdarabok vágására szolgáll. Bármikor szinte jó szolgálatot tehet, ha el akar az ember vágni valamit vagy darabolni akar.



Én a föntieket tekintem alapszerszámnak, amelyek talán minden kisebb háztartásban megtalálhatónak kell legyen.


Ezen túl számos más hasznos szerszám szerezhető be, barkácsolási hajlamtól függően.


A leghasznosabbak talaán még a következők:


A) Satu: munkadarbok befogására.

B) Kézi fűrész: Fa -és vasanyagok kézi darabolására.

C) Asztalosszorító: Főleg famunkáknál, bútorkészítésnél jó.



Aztán még néhány, ami megemlítendő, haladóbb szintű barkácsolásokhoz:

A teljesség igénye nélkül ezek közül néhány:


Imbuszkulcskészlet, villáskulcskészlet, dugókulcsok, bitfejek, hidegvágó, stb.


Továbbá villamos kézi szerszámok: fúrógép, kettős köszörű, sarokcsiszoló, hegesztőtrafó, körfűrész, dekopírfűrész, stb.



Megjegyzem ezek mellett, a szerszámokat mindig aszerint kell beszerezni, hogy mikor mire van szükség.


Az említett elektromos kéziszerszámokat meg akkor érdemes beszerezni, ha van valakinek műszaki érzéke, vagy mégjobb ha műszaki végzettsége.


Pl. egy fúrógép nagyon jó lehet kisebb lakatosmunkák, de akár bútorok készítésénél is. Ilyenre azok adják rendszerint fejüket, akik egyfajta barkácsszenvedéllyel is rendelkeznek.

Persze mindig felmerül pl. az, hogy a fúrót újra kell élezni.

Ehhez viszont kell némi szakértelem és gyakorlat, megjegyzem nagyon kevés ember van, aki a közönséges csigafúrót is jól tudja megköszörülni.


Na, ezekről nagyon sok mindent tudnék mesélni, de most mégsem tenném, mert már így is eléggé elkanyarodtunk a témakörtől.


Bekanyarítva a mondandóm tehát alap dolog hogy az a 4 szerszám legyen, amit fölsoroltam, aztán hogy a későbbiekben mire lesz szükség, majd amúgy is kialakul.



Meg attól függően is kialakul, hogy ki mennyire szeret, akar vagy van ideje barkácsolgatni.



Még van viszont két nagyon fontos dolog, amire figyelni kell:


Első: Szerszámok beszerzésénél célszerű a minőséget szem előtt tartani. Én amondó vagyok, egyszer érdemes megvenni valamit, de az legyen jó évekig.

Találkoztam már olyan olcsó kínai csavarhúzóval, ami pár nap alatt kicsorbult, és javíthatatlan lett, olyan rossz anyagból volt. Hasonlóan villáskulcsra, imbuszkulcsra, csigafúrókra is igaz ez.


Személyes tapasztalatom, érdemes pl. Német gyártmányokat vásárolni. Ezek általában hozzák a minőséget, beszerzésük is egyszerű, Európán belűl.



Második: Mindig fordítsunk kellő tekintetet a munkavédelemre. Viseljünk védőszemüveget, munkavédelmi kesztyűt, ha indokolt.

Minden barkácsolásnál alapvető dolog kell ez legyen.


Legyen otthon mindig kötszer, meg ami az elsősegélyhez kell.

Ne adja Isten, de sajnos még gyakorlott barkácsolók esetében is előfordulhat sérülés, erre előre mindig föl kell készülni.


Akár egy kalapáccsal is üthet olyant az ember, amilyent nem is gondolna.


Még közönséges konyhakéssel is elvágja az ember a kezét főzés közben, nemhogy barkácsoláskor.



Tehát első mindig a biztonság és a munkavédelem.


Ezzel kanyarítom be akkor a válaszomat, és

remélem tudtam segíteni.



Biztonságos és balesetmentes barkácsolást kívánok!


Ha van még kérdésed, inkább kérdezz, abból csak tanulhat az ember!

2018. ápr. 30. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Amit az előttem hozzászóló írt, azokon kívül:


olló, sniccer, fázisceruza, zseblámpa, mérőszalag, pillanatragasztó, papírszalag (amit a festők használnak, ezer dologra jó) és vonalzó. Ha szerszámos ládát vásároltok, olyat vegyetek, ami masszív, a felső felületén lehet dolgozni is.

2018. ápr. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Namármost engemet rohadtul érdekelne, hogy a #3 válasz miért lett lepontozva.


Már csak azért is, mert amit abban leírtam több tíz éves szakmai tapasztalat van, mivel gépésztechnikus vagyok, másrészt pedig úgy gondolom, nagyon jó áttekintést, összefoglalást is adtam.


Tehát aki lepontozta, az szerintem vagy félrenyomta, vagy teljesen hülye.

2018. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi ugyan lakásban lakunk, így iszonyat ritkán bütykölünk, de ami nálunk alap és tök jól jön az egy (ki fogtok röhögni): IKEA szerszámkészlet.

[link]

Egyszer használtan vettem, amíg még egyedül éltem nőként és biza nagyon ügyes kis találmány. A mai napig nagyon gyakran előkerül.

Van még csőfogónk, egy kisebb, egy nagyobb.

Mérőszalag, vízmérték.

Akkus fúró és csavarozó életet menthet pl. egy bútor összerakásánál.

Egy spakli bármikor jól jöhet.

A kőműves kanál is.

Szigetelőszalag.

Használható méretű csavar és tipli készlet.

Kinyomópisztoly.

Egy picike fa/fém fűrész.

És én azt gondolom itt lassan kb. be is fejezhető a sor a legalapvetőbb szerszámok listája, ami nálunk lakásban jól jön.

Még egy nagyobb fúró beszerzésén gondolkozunk és egy dekopír fűrészen. Ezek azonban nem nélkülözhetetlenek.

2018. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nézzük csak:

- csavarhúzó készlet, egy normálisabb minőségű, mert a gagyi elnyalódik

- kombi fogó

- kalapács

- vízpumpa fogó erősen ajánlott, sokmindenre jó

- csillag-villáskulcs készlet

- olfa kés

- szigetelő szalag

- akksis csavarbehajtó

- sarokcsiszoló

2018. máj. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Ha nem szoktatok ilyeneket csinálni akkor a hegesztőtrafó, körfűrész, dekopírfűrész végképp elszállt ötlet. Még a satu és sz asztalos szorító is sok.


Legjobb ha vesztek épp pár dolgot az eddigi tapasztalatotok alapján és csak olyat ami biztos. Minden mást majd vesztek akkor ha kelleni fog.


kombinált fogó

kalapács (200-300 grammos bőven elég)

csavarhúzó

sniccer tartalék pengékkel

imbuszkulcs készlet

csillag-villáskulcs készlet (vagy csillagkulcs készlet)

valami munkaolló

zseblámpa

mérőszalag

pillanatragasztó

barna ragasztószalag

csipesz

szigetelőszalag

kötél

zsineg

1-2 olcsóbb takarófólia


Ennyi bőven elég annak aki nem barkácsol. A harapófogót azért nem javasolom, mert a kombinált fogó tövénél van egy alap csípőrész, akkor inkább egy hegyesebb csőrű fogót vennék hozzá. Csavarhúzóból meg cserélhető bit hegyűt jobb mert kisebb helyen elfér egy nyéllel és ha elkopik a vége olcsóbban cserélhető (bárhol kapsz).


Kicsit hozzáfűznék az eddig valamelyik válaszhoz mivel pontatlannak gondolom.


"Csillagcsavarhúzónál van inkább az, ha kisebb méretű csavarral kell dolgozni, akkor a nagyobb méretű csavarhúzó nem alkalmas."


Ez igaz az összes csavarhúzóra a csillagtól a laposon át az összesig, a saját méretén túl ritkán használhatóak, ezért vannak készletek.


Másik:

"régi szerszámok minősége vetekedik a mai legkorszerűbb minőségi szerszámokkal is"


Egyáltalán nem igaz. Hol vetekedne egy formátlan teljesen laza fogó egy mai minőséggel? A legritkább esetben igen, vetekszik a gagyival, de ezt talán nem is említsük.


[link]

2018. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8-nyilván nem a formátlan, elnyűtt szerszámra gondoltam. Mai napig van olyan régi kovácsolt fogóm, ami kifogástalanul működik.

Régi fanyeles csavarhúzóim, reszelőim is vannak.

Találkoztam viszont új, műanyag guminyeles csavarhúzóval, néhány hónap után lemállódott.

Még jó márkák között is lehet selejt új szerszámokkal találkozni.


Villáskulcs is, ha rossz anyagból van, kopik, esetleg el is törik. Na meg a csavarhúzók végét ha rosszul hőkezelik, akkor elnyalódnak.

2018. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem barkácsoltok, akkor csak két dolog kell, egy flakon WD40 és egy tekercs DuctTape. :D


Viccen kívül, szerezz be egy ilyet (alul a link), ezzel az átlagos, háztartási dolgok 90%-a szerelhető. Drágának tűnhet elsőre, de ha egyesével vásárolsz, akkor időben többszöröse lesz és a végén pénzben is több lesz. Csak minőséget vegyél!!!


[link]

2018. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!