Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőelektródát...

Milyen hegesztőelektródát vegyek 3mm vastagságú zártszelvényhez? Többi lent

Figyelt kérdés
Minap vásároltam 40x40x3-as zártszelvényt, én pedig egy munkaasztalt szeretnék készíteni. Viszont olyan problémába ütköztem, hogy nem tudom, hogy 3mm vastagságú anyaghoz milyen bevonatos elektródát vegyek? Esetleg márkából is milyet? Illetve áramerősségbe kb hova állítsam hány A-ra? Én ilyen 80-100 közé saccolnám, az kezdésként jó lehet?

2021. jún. 23. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 v 2,5mm rutilos. Teljesen jó az ER23. Amper rajta van a csomagoláson többnyire.
2021. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ment a zöld. Esetleg azt nem tudod, hogy a 3mm vastagságú zártszelvénynél mi az ajánlott A, vagy inkább azzal egy teszt anyagon kísérletezzek amíg meg nem találom a megfelelő erősséget?
2021. jún. 23. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elektróda, pozíció és kéz függvénye is, de lehet ilyen amper tartományos táblázatokat vadászni elég könnyen, egyetlen keresés... A gépről is jó lenne sejteni valamit, hogy megadjuk, amire valóban kíváncsi vagy, mert némelyiken rendesen hárommal el kell osztani az áramerősséget. Egyenárammal, valódi áramerősségben 75-85A közt el lehet pöttyögtetni 2,5-össel gyönyörűen. Én arra törekednék, hogy mindent függő fölfelé hegesszek, mert nekem az fekszik bevonttal vékony anyagon.
2021. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a gépről nagyon sokat nem tudok, mivel azt majd ismerősünk szolgáltatja nekünk amint odajutunk. Annyit tudok, hogy trafós és ha jól tudom 100-150A amit bír. Az elektródából lennék kíváncsi nem a vastagságára, azt ahogy látom írtátok, hogy 2 vagy 2.5mm szóval az megvan csak, hogy milyen legyen pontosan, ER23 stb. illetve milyen márka legyen?
2021. jún. 23. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó az ER23. A trafót jobban szereti a legtöbb nagy névnél. 150A mindenre elég lehet, 100A már tud necces lenni váltóáramon.
2021. jún. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Majatom ***** válasza:
100%
Én is ER23-ast használok általában, 2,5-öst. Az ampert nem tudom, mert az enyémen nem jó a kijelző, de próbálva szoktam beállítani, ha ragad odafelé a pálca, akkor feljebb kell tekerni, ha lyukasztja kifelé az anyagot (3 mm nem olyan vékony azért, ott nem kell annyira tartani az átégéstől), akkor lejjebb kell tekerni.
2021. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz a környéken kirakodó vásár a hétvégén?

Ott szoktam venni az ER23-t(Panelectrode)2200~2500 között van a 2,5 kg.

60-100A-ig írja a dobozán,-nekem olyan 85~90 között van állítva a csúszósöntös régi Hetra-m.

2021. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Az r23 a leggyengébb "láncszem" a magyar piacon, Az ESAB (másnéven OK pálca :D ) nem olyan jó mint azt mondják.

Oké ált. olyanok nyilatkoznak, akik nem előszőr hegesztenek.

Én a Böhler pálcákat ajánlom, azok szó szerint bőven felül mulják az előbbieket!

Én csak véletlenül próbáltam ki, elötte nem létezett számomra már, csak ez az r23 és a jobbiknak tartott ESAB. Az öregek arra esküdtek össze vissza, és összevont szemöldökkel néztek amikor azt mondtam hogy azok szarok, mert ezért meg ezéert nem jönnek be... Aztán kezembe került pár Böhler. Majdnem beszartam tőle! Az volt az érzésem, hogy akkor is gyönyörűen és SALAK MENTESEN lehet vele varrni, ha hagyom magától hagy hegesszen! :D

2 éve, amikor néztem, akkor nagyjából egy árban volt az ESAB -al, és seho sem fox találni ilyen pálcát a környező üzletekben, én neten rendeltem meg belűlök egy 2 es és egy 2,5 csomaggal. NAGYON NEM BÁNTAM MEG! :)

Én ezt a márkát igazi prémium márkát ajánlom neked!

2021. nov. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!