Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan hegesztőelektróda,...

Van olyan hegesztőelektróda, amivel trafóval tudok öntvényt hegeszteni szögvashoz?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Létezik öntvénypálca, de öntvényt hegeszteni önmagában is "művészet", ami nagy gyakorlatot igényel, és nem is egyszerű. (előmelegítés, lassú visszahűtés, hogy ne pattanjon el, nem árt hozzá egyenáram se)

Olyanról meg hogy öntvényt lágyvashoz hegeszteni, még nem is hallottam!

Ha mégis sikerül és tartós lett, akkor jelezd hogy csináltad! Tanulni sosem késő.

2008. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy dinamóval (egyenárammal) lehet, csak azt nem, hogy trafóval lehet-e (mert nekem csak trafóm van).

De van egy elektródabolt, ahol nagyjából tudják is, mit árulnak, majd ott megkérdezem.

Köszi!

2008. szept. 23. 15:26
 3/4 anonim válasza:

szia trafoból is létezik egyenáramu, ill. váltóáramu hegesztő.őntvény hegesztésére mindenképp egyenáramot kell használi. rá van irva a trafodra. biztosan hallottál az

ac/dc nevü zenekarról, eggyenáram /váltóáram...ennyi...

ui: a dinamos hegesztögép ma már nagyon elavult, helyette inverteres hegesztöt alkalmaznak.

2008. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Magmaweld ENi 416 típus vagy ESAB OK 96.58

Ez a két pálca megfelel, és sima trafóval is hegesztheted. De ez vasöntvényre értendő.

2013. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!