Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy wifis villanykapcsoló...

Adi235 kérdése:

Egy wifis villanykapcsoló szivattyú indítás?

Figyelt kérdés
Egy wifis villanykapcsolóval meg tudom e azt csinálni hogy rákötöm oda ahonnan a szivattyú kapja az áramot és mobil netről bárhonnan tudom ki be kapcsolni?

2021. júl. 9. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Igen, de kell hozzá egy mágneskapcsoló, mert az a picike ami az eszközben gyorsan meg fog égni.


Nem baj ha nem vágod, fényképezd le a szivattyú adattábláját és az alapján adnak megfelelőt a villanyszerelő boltban.

2021. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noren1989 ***** válasza:

Kb ahogy #1 mondja. A legtöbb wifis kapcsoló 10-12 ampert tud átvinni.


Közvetlen kapcsolással max úgy tudod megoldani, hogy kettéválasztod a fázist és dupla wifis kapcsolót használsz.


Mekkora a szivattyúd teljesítménye?

Egy fázisú?

2021. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

van egy rossz tapasztalatom...kétszer is elfelejtettem kikapcsolni a szivattyút, pedig olyan büszke voltam erre a távirányításra. (mindkét alkalommal leégtek.)


A mostani szivattyúmat már úgy működtetem, hogy véletlenül sem maradhat bekapcsolva, ha kiszívta maga alól a vizet(90 ezer volt a szivattyú)most csak kézi vezérlés működteti úgy, hogy a szemem kiveri a szivattyú bekapcsolt állapota

2021. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3# erre valók az érzékelők, szárazjárás védelmek stb.
2021. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Á, az úgy túl egyszerű.
2021. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

tapasztalat: én kb. 5 éve használok egy sonoff th16-ot a kerti öntöző szivattyú kapcsolgatására (nyáron megy minden reggel) és egyelőre jól megvan.

alapvetően "kézzel" kapcsolgatom a wifin keresztül, de szerencsére ennek be lehet állítani, hogy minden nap 9-kor kapcsoljon le ha ment ha nem.

2021. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!