Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Túlságosan felhúztam a redőnyt...

Túlságosan felhúztam a redőnyt (klasszik fehér műanyag, gurtnis), és most nem tudom leengedni... Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Orkán erejű szél van és volt kint pár cucc az erkélyen, aztán hogy nehogy letepje a szél amíg kimegyek értük (10.emelet),mondom felhúzom. Csak túl "jól" sikerült :( Mit csináljak? Vagy csak szerelő tudja megoldani? Sajnos nem értek ilyenekhez.


25/l



2021. aug. 17. 05:34
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem ertem, hogy fugg ossze a redony fehuzas, meg az erkelyen levo cuccok behozasa.

De mindegy is, nem hiszem hogy kell szerelo, nalunk mikor ilyen tortenik, es sokszor volt ilyen, odakintrol piszkaltuk meg kicsit. Nem kell tole felni, rangasd meg kicsit lejjebb, utana mar jo lesz.

2021. aug. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
A redőny magassága szerint ez akár 2 emberes munka: egyik tartja a gurtnit, a másik hokedlire állva magát a redőnyt húzza lefelé. A henger félfordulata után többnyire megy szépen lefelé. Sajnos a műanyag redőnyök lécei vetemednek nagy melegben és erősen súrlódnak a vezető sinhez, spray olajozás jót szokott tenni (WD40).
2021. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A redőny 1-ik lamellája beakadhatott. Fel kell mászni létrán és megigazítani (jobbra-balra csusztatgatva) és akkor megindul lefelé. Ha félsz kérj segítséget pl egy jó magas pasitól,neki lehet létra sem kell majd.
2021. aug. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni :D Köszi a tanácsokat
2021. aug. 17. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!