Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felsőmaró, érdemes márkásabbat...

Felsőmaró, érdemes márkásabbat, de nem a legdrágábbat venni, vagy elég egy Parkside / Ferrex gép is?

Figyelt kérdés

Mi számít jobban, a gép vagy a fej rá? Lehet egy barkácsgéppel, de jó minőségű fejjel is alkotni? Vagy a gépnek is egyaránt értelmesnek, árban ott lévőnek kell lennie?


Barkácsra, de azért gördülékeny munkához, szép eredményhez.


2021. aug. 25. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kérdés: mire akarod használni?


Hétvégi egy-egy órás kis munkákra elég a lidl/aldi vonal. Napi szintű használatot viszont nem bírják.

2021. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ mennyibe kerül a parkside. Az interneten a Parkside POF 1200 D3 felsőmarót ~25 ezer körül árulja több webáruház. Egy hasonló tudású, teljesítményű "zöld" Bosch ~33 ezer. Szerintem nem kérdés, ennyiért egyértelműen a Bosch. De ha a Parkside mondjuk 12 ezerért akciós a pennyben (vagy hol árulják, nem járok oda) akkor már elgondolkodtató.


A munka minősége, gördülékenysége szempontjából egyébként a gép minősége nem számít (csak hamarabb megy tönkre a gagyi), de a kilalakítása nagyon fontos (milyen ütközők vannak hozzá, azokat mennyire lehet variálni, milyen lehetőségek vannak a pontos méylségbeállításra, mekkora fordualtszámtartományban állítható a gép, milyen a talpa stb.)

Hasonlóan a "fej" szempontjából sem feltétlen tud többet egy profi ipari darab az átlag barkácsáruházinál (a legbóvlibb kínait azért hanyagold), csak jóval tartósabb lesz.

2021. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amit tulajdonképpen néztem, egy Güde 1200E... de nyilván az se jobb semmivel, mint az áruházasok?
2021. aug. 25. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten ritka, barkács célra van 2 db nagyon olcsó gépem, az egyik egy barkácsolt asztalba beépítve (alsómarónak). Lényegesebb a felsőmaró fej(bit) tengelyének és a felsőmaró gép befogadó részének azonos mérete (bár állítólag létezik adapter is). Többnyire 6 és 8 mm átmérő létezik, úgy tapasztaltam, hogy a 8 mm-es az általános. Tapasztalatom szerint érdemes a saját kulcsa mellé beszerezni megfelelő méretű villáskulcsokat beszerezni.
2021. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
A Parkside állítólag Bosch béllel van szerelve!
2021. aug. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lidl/aldis gépek teljesen jók,ha jól emlékszem adnak hozzá 6 és 8mm-es patront is, arra figyelj ha kínából rendelsz, rendelj 6,35-ös patront is, a kínai vékony szárú maróbitek, sokszor 6,35-ösek.


Az meg hogy mit bír a szár inkább az anyagtól függ, meg a fordulattól, az mdf,laminátos bútorlap, rétegelt lemez pl öli az élét, de sima fenyőben bírja a gagyi kínai is.

2021. szept. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja igen, és ha mégis sok pénzt akarsz kiadni iparira csakis a zöld makita, azok használhatóak.


A milwaukee, és bosch kerülendőek, sajnos van ezekkel tapasztalatom.

2021. szept. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már vettem egy Parkside-ot. Kicsit hangos, de jó lesz. Ennyiért szerintem bőven jó.
2021. szept. 7. 06:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj már, keverem. Ferrex-et vettem felsőmaróból, dekopírból vettem Parkside-ot.
2021. szept. 7. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!