Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Menetes csövekből zárt hurkot...

Menetes csövekből zárt hurkot lehet készíteni hollander segítségével?

Figyelt kérdés

Menetes (réz vagy alumínium) csövekből és T-idomokból raknék össze egy polcos szekrényt (pontosabban annak a vázát, maguk a polcok fadeszkák lennének). A szigetelés tehát nem számít, hiszen semmiféle folyadék/gáz nem lesz a csövekben (illetve jelen esetben az esztétika sem túl fontos, a lényeg, hogy jó legyen a szerkezet teherbírása).


A kérdés, hogy a vázban lehet-e hollander segítségével "zárt hurkot" létrehozni? Vagyis megvalósítható-e a T-idom[1] - cső - T-idom[2] - cső - T-idom[3] - cső - T-idom[4] - rövid cső - hollander - rövid cső - T-idom[1] topológia?


Ugye a fenti példában az utolsó (mondjuk T-idom[4] és T-idom[1] közti) menetes cső nem lehet folytonos, hiszen nem tudnám úgy tekerni, hogy egyszerre beleszoruljon mindkét végén a T-idom belső menetébe (ahogy az egyik oldalon befelé menne, úgy a másik oldalon lazulna).


Sajnos hollandert még csak képen láttam, netről rendelném meg. Amit értek (érteni vélek) az az, hogy mindkét végén van menete. Amiben nem vagyok biztos:


1.) Van olyan hollander, aminek mindkét vége azonos átmérőjű? (Jelen esetben arra lenne szükségem.)

2.) Ha a fenti topológiában elkezdem rátekerni a két rövid cső szabad végére, akkor tényleg egyszerre fog szorulni mind a kettőn? (Nem lesz pont ugyanaz a probléma, mint a T-idomok esetén, hogy ha az egyiken szorul, akkor a másikon lazul?)

3.) Ez inkább kíváncsiság: ha a hollander tényleg rászorul mindkét csőre, akkor az azt jelenti, hogy az egyik vége bal menetes?

4.) Létezik-e olyan "rövidebb cső", amiből 2 darab plusz egy hollander szabvány szerint pont olyan hosszú, mint egy "hosszabb cső"?



#menetes cső #polcos szekrény
2021. okt. 26. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt vannak hasonlók:

[link]

[link]

2021. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megoldható minden, de minek? Az ugye megvan, hogy a meneteket is neked kell vágni? Anyag + munka... Nem érné meg jobban venni valami Salgó polcot?


[link]

2021. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az Obiban (meg talán a praktikerben is) jó pénzért lehet venni menetes csöveket is, pl.:

[link]


Szóval ha ez tetszik (és a pénz "mindegy"), akkor az ne tántorítson el, hogy neked kellene vágni a menetet.

2021. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt kifejtenétek légyszi, hogy miért kell a meneteket nekem vágnom? Ha jól értettem, akkor mind a cső, mind a hollandi menetes... vagy nem passzolna össze a két menet és ezért át kell alakítani?


A pénz amúgy nem teljesen "mindegy", de a csináld-magad élményért cserében hajlandó vagyok akár valamivel többet költeni, mintha a a kész megoldást venném.

2021. okt. 27. 10:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően csövet 6 méteres szálban, "nyersen" árulnak (azaz nincs rá menet vágva). Ezt neked kell méretre vágni és a csövek végeire menetet vágni, hogy az idomokat, hollandikat fel tud rájuk tekerni.

De mint ahogyan írtam, az Obi pl. árul fix méretű darabokat, amikre már vágtak menetet (mindkét végére külső menetet).

2021. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pontosítanám a kérdést, akkor: tételezzük fel, hogy a menetes cső már adott (akár Obi-ból, Praktikerből, akár például innen: [link] illetve a hollandit is beszerzem valahonnan. A kérdés csak az, hogy az első hozzászólásban említett topológia összehozható-e?
2021. okt. 27. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod majd összerakni, ha olyan T idomokat vezsel, aminek (legalább) az egyik menetes része elforog. A hagyományos, egy darab fémből készült, 3 belső menettel rendelkező T elemekkel nem lehet összerakni.
2021. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hollanderrel tudod összerakni:

[link]

2021. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

> ha olyan T idomokat vezsel, aminek (legalább) az egyik menetes része elforog


Erre esetleg tudnál példát mutatni valahol? Vagy van valami megnevezés, ami alapján rá lehet keresni?

2021. okt. 27. 15:17
 10/10 anonim ***** válasza:

#9:

[link]

Ilyesmire gondoltam, aminek az anya része egy külön elem, és el lehet forgatni ,tehát nem kell az egész t idomot tekerni a felszereléshez. (ezen a másik két menet külső, de attól most tekintsünk el)

2021. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!