Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van értelme otthon fazekaskodni?

Van értelme otthon fazekaskodni?

Figyelt kérdés

Van még valami értelme foglalkozni vele, vagy már 0 a a kereslet rá? Régen szerettem - igaz nem agyaggal, hanem gyurmával - foglalkozni, képes voltam délutánokat végigszobrászkodni, ezt-azt összegyúrni.


Korong + kemence az alap, de ha eladhatatlan egy tányér, egy váza, akkor értelme nem sok van, mert még az árát se hozza vissza.


Ide vágó kérdés még, eladható-e végzettség nélkül a fazekas-termék, mint ajándéktárgy?


Ez utóbbit ugyan meg tudnám nézni listából, csak most nincs annyi időm. Köszönöm!


2021. okt. 29. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Most is árulnak kerámia tárgyakat, vannak, akik ebből élnek. Befektetés és idő, amíg beindul a vállalkozás és csak később derült ki, hogy megérte-e.
2021. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hivatásszerűen szerintem nem, de csinálgathatod és árulod a neten vagy pl. ajándékboltokban. Hobbinak se rossz.
2021. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit. Előbb nézz körül mire lenne kereslet. Kínai dömping árut amivel tele az obi nyilván nem érdemes. Ismerősöket kérdezgesd mire van szükségük, eleinte úgyis nekik fognak készülni a cuccok.
2021. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Viszkis remekül megél belőle. Amikor éppen nem alkot, akkor vásározik.

Nyilván el kell végezni ehhez egy keramikus kézműves szakképzést (ő a börtönben kitanulta), utána egy piacfelmérés.

Eldöntöd, hogy mázas köcsögöket csinálsz dömpingben, vagy valami egyedi stílusirányba indulsz, mint pl. Kovács Margit.

2021. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ehhez feltétlen szükséges a papírforma, bizonyítvány?
2021. okt. 29. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ebből akarsz megélni, akárcsak jövedelem kiegészítésképpen, akkor szükséges.
2021. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 20 évig voltam jelen az ajándéktárgyak piacán.

Nagyon mérsékelt volt a kereslet ilyesmire, ráadásul -ahogyan fentebb már írták is- a kínai árukkal és árakkal nem tudsz versenyezni.

Ahhoz viszont semmiféle végzettség nem kell, hogy pl. bolhapiacokon áruljad a hobbi-termékeidet.

A vásárokban ahol már komolyabb területdíj van, ott nem lesz kifizetődő.

2021. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!