Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem fér el a fúrógép a polcos...

Nem fér el a fúrógép a polcos szekrény alatt, nem lehet merőlegesen tartani lyuk fúrásakor a gépet, ilyenkor mit lehet csinálni? IKEA-s bútor akasztó rögzítése lenne a cél, utólagosan már nem lehet?

Figyelt kérdés
A beépített, falra szerelt szekrény a mennyezetig megy, és felül a plafon alatt a falhoz van rögzitve 2 oldalon is vastag csavarokkal, ilyen IKEA akasztókkal, de mivel a szekrény nem a földön áll, és ágy is van alatta, ezért bebiztositottam volna alul is két helyen. Csak sajnos nem férek oda fúróval, kicsit kövér a gép teteje, és az oldala is sajnos, így oldalról sem tudom megfúrni a falat merőlegesen. Ötlet esetleg? Előre is köszönet.

#Szűk hely fúrógépnek #IKEA-s bútor akasztó #Bútor rögzítés #Bútor falhoz rögzítése
2021. okt. 30. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szekrény nélkül felfúros az akasztót
2021. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Veszel egy olyan hosszú fúrószárat, ami nagyobb mint a szekrény mélysége, és "kívülről" beérsz vele. Én múltkor 2800-ért vettem egy ~fél méter hosszú falfúrót, igaz ez Bosch volt, ha valami kínait vezsel (ami egy munkára bőven elég, ha nem acélbetonba fúrsz) 1500-2000 között biztos kijön.
2021. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó rögzítéssel túl sokat nem fogsz elérni, ha felül kifordul a tipli a falból, akkor úgyis ráddől a szekrény.

Érdemesebb középtájt rögzíteni pluszban, pl 1-1 sarokvasat a szekrény oldalfalához rögzíteni belülről, és azt a falhoz.

2021. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bevallom, hogy a leírás alapján elképzelni sem tudom a szekrényt. Így általánosságban tudok csak ötletelni. Ha a szekrényt le lehet venni a falról, akkor sok gondot könnyen meg lehet oldni. Ha a szekrénynek van hátlapja (hátoldala), ami a korpuszhoz megfelelően van rögzítve, akkor a hátlapon átmenő furaton keresztül a szekrényt stabilan a falhoz lehet rögzíteni. Ha leemelhető a falról a szekrény, akkor nem feltétlenül kellenek akasztók, mert a falba rögzített levágott fejű csavarokra a szekrény két oldalát az oldalakba készített furatokkal rá lehet húzni és függőleges irányban ez is tökéletes teherbírású.
2021. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező sem hülye, ha le lehetne venni a falról (ésszerű keretek között nyilván, hiszen valahogy biztos le lehet szedni) a szekrényt, akkor nem merült volna fel a kérdés.
2021. okt. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szekrényen belüli felfogatót használj. [link]
2021. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, szekrényben belüli kell még egypár, hosszabb furószár kell, és hosszabb tipli, de így megoldható, köszönöm!
2021. okt. 30. 16:14
 8/11 A kérdező kommentje:
3/7 középtájon mivel kell rögzíteni belülről?
2021. okt. 30. 16:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, hogy közepén mivel, mert nem megy fel a szekrény belsejében a hátfal a plafonig... oldalt megoldható akár egy polccal lejjebb, mind a két oldalán de ez lehet, talán elég is lesz.
2021. okt. 30. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyesmire gondoltam. fele az oldalfalra, másik része a falra.

2021. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!