Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Parkside márka miért ilyen...

A Parkside márka miért ilyen megosztó?

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Mitől lenne megosztó??? én még csak dícsérni hallottam....
2021. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Aki használja otthon barkacs célra az meg van elégedve vele, de ahogy a netes teszteket nézem inkább fúrógépekben szerszámokban jó, de pl asztali körfűrészben, hegesztőben már nem annyira.

De van az a csoport akinek meg csak a neves márka a szerszámgép, még ha csak 1x is használja egy évben.

2021. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert otthoni barkácsolóknak való kisgépek, de nyilván van olyan szaki, aki sóher, és még a legolcsóbbat is drágállja. Megveszi. Nyilván ha heti 100 órában van használva, hamar megadja magát. Pláne, ha a mekk mester kalapácsnak is használja a kisgépet. Volt szerencsém egy-kettőhöz, minden kapaláccsá válik a kezükben. És ilyenkor ha nem bírja ki 5 évig a napi 8 órás használatot, akkor megy a durva kritika, hogy szar az egész. Szóval a legolcsóbbtól várja a csúcsminőséget.
2021. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Csak egy példa: rokon megvette a kis fúrókalapácsot, rápattintotta a 120-as koronafúrót, 2 perc alatt leégette a betonban. Azóta is fennhangon terjeszti, hogy micsoda ócskaságokat árulnak ezek'e.


Otthoni barkács kategória, ezt tudja ennyiért. Ha képes vagy megfelelően használni.

2021. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
#4 Azzal a géppel maximum a 65mm-es koronafúrót illene használni. A 120-astól egy 150 ezres Milwaukee vagy Dewalt SDS plus gép is letérdel. 120-as koronához csak is SDS maxos gép. Főleg betonban. Jó példát hoztál. :)
2021. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Én azt nem értem, hogy miért lett divat mindenhova akkus gépet használni, amikor mindenhol van áram.

Pl. egy akkus fúró kalapácstól hogyan lehet elvárni hogy úgy működjön mint egy 230-as?

Vagy egy akkus flex csak gyengén köszörülni tud max., és aki megvette, az meg még videót is feltesz a facéra, hogy egy perc alatt átvágott egy szöget, és milyen büszke rá...

2021. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert sokan többet várnak tőle, vagy azt állítják róla hogy többet tud, mint ami a valóság. Ezek otthoni barkács gépek, időszakos hobbi használatra. Mégis rendszeresen lepontoznak, ha leírom hogy ez nem az ipari kategória és nem alkalmas olyan jellegű felhasználásra. Nem magával a gépekkel van bajom, hanem a "közönség" 80 %-val, akiknek a parkside szent és sérthetetlen és bárki aki azt mondja hogy egy makita vagy bosch jobb nála az istenkáromló.

Nem rosszak egyébként a parkside gépek, de annyi pénzért csodát nem kell várni. Szerintem semmivel nem jobbak, mint a többi hasonló árkategóriában mozgó márka (Pl. Güde, Einhell). Be kell látni, hogy olcsón csodát nem lehet várni (sajnos ez fordítva viszont működik, mert drágán szar azért akad szép számmal).

Az egyébként nem tesz jót éppen a gép megítélésének, hogy szupermarketben árulják jellemzően, és nem barkácsáruházban vagy szerszámboltban.

2021. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
#6: Az akkus fúrókalapács még csak-csak érthető (bár hétköznapi felhasználásban semmi értelme, de pl. villanyszerelésnél jól tud jönni, amikor olyan helyen dolgozol vele hogy le kell nyomni a biztit), de szerintem mindennek a teteje az akkus felsőmaró. Még ha akarok sem tudok semmilyen kitekert példát mondani, hogy annak hol lehet létjogosultsága.
2021. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

8# Most ebből kell pénzt csinálni. Mindenbe akku. Van metszőolló is akkus.

De egyre több benne az elektronika ami letiltja az akkut, aztán veszel újat, hogy tudd a gépeket használni. Mindenhez a sajátja, ami mégtöbb kiadást generál. A piac pörög.

2021. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"de szerintem mindennek a teteje az akkus felsőmaró. Még ha akarok sem tudok semmilyen kitekert példát mondani, hogy annak hol lehet létjogosultsága."


Én ritkán, de szokom itthon használni felsőmarót, és időnként igencsak útban volt a vezeték, főleg ha egy hosszabb élt kell lekerekíteni.

2021. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!