Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Parkside márka miért ilyen...

A Parkside márka miért ilyen megosztó?

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 13:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

#6 Nem használtál még valóban erős akkus sarokcsiszolót. Egy 18 voltos akkuról ma már feszültségesés nélkül le tudsz szedni 1,5 kilowattot. De még egy 12V-os rendszerben is rendelkezésedre áll 0,7kW. Továbbá a kefementes DC motornak más a nyomatékkarakterisztikája, ahol alacsony fordulaton kell terhelned a gépet a felhasználásból adódóan, ott nincs párja. Megemlíteném még a szabályozást is, egy normális szabályozóval ellátott BL DC motor sokkal kezesebb mint egy aszinkron motor.

Nyilván nem "Parkside áron" kapod meg azokat a gépeket, amik 1:1-ben felveszik a versenyt a hálózati társaikkal. De pl. egy SDS plus-os fúrókalapács bőven hajtható akkuról. A maxos már más kérdés, mivel ott a teljesítmény igény felső határa nagyon rugalmas. Sarokcsiszolóknál ugyan ez, 150mm-ig bőven elvagy az akkuval, hálózatiban sem használsz nagyobbat 1,2-1,5 kW-nál. Sőt, én mióta van egy normális akkusom, hálózatival nem dolgozom. Az aszinkron motor fordulata terhelés alatt közel sem olyan konstans mint a szabályozott BL DC motoré. A gyengepont az akku, van bőven, nincs kapacitás hiányom.

Egy dekopírt vagy ütvecsavarozót meg röhögve elvisz bármilyen 18V-os akku. Dekopírnál egyenesen megváltás hogy nem kell a kábellel szórakozni. Ütvecsavarozónál dettó, nagy rugalmasságot ad hogy nem borít körülöttem mindent a pneumatika tömlő.

Azért mert neked nincs igényed az akkumulátoros rendszerre, egyáltalán nem baromság. És nem mánia. Az építőipar 95%-a baromira örül hogy vezeték nélkül rendelkezésre áll minden. Persze az árát meg kell fizetni, amíg hálózatiból egy 15 gépből álló parkot összeraksz 1,5 misiből, akkusból 2,5 lesz. Lehet húzgálni naponta az 50m-es hosszabbítókat. De nem mindenki így gondolkozik.

2021. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
Persze, és mindenki arra panaszkodik hogy 3 fok alatt el sem indul...
2021. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
A Milwaukee -20-tól lefele tilt. Ezen az éghajlaton ez nem releváns. De Parkside-al is dolgoztunk már -5 fokban. A 3 fokot nem tudom honnan szedted.
2021. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
Megtévesztően bizalomgerjesztő a színe és egész megjelenése. Az ember többet vár tőle, mint amennyit képes teljesíteni.
2021. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Általában azok fikázzák, akik iparo.használatra veszik, de fillérbszók ahhoz, hogy vegyemek egy rendes munkagépet, de elvárja hogy annyit birjon mint egy 10x árú ipari gép.

A másik fikázó réteg pedig laikus, teljesen műszaki analfabéta, rosszul használja, túlterheli a gépet.

Otthoni alkalmi használatra ezek nagyon jó gépek főleg a 3 év garival.

Ár/érték arányban verhetetlen.

2021. dec. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Szerintem érdemesebb a drágább gépeket megvenni, mert annyival tovább is tartanak és a használati komfort valamint a pontosabb munka nekem fontos szempont.
2021. dec. 29. 07:57
 17/18 anonim ***** válasza:
#16: akkor miért érdekel a Parkside?
2021. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Professzionális kisgép viszonylag kevesek kezében volt már valaha. A legtöbb felhasználó laikus, alacsony elvárással és vékony pénztárcával. Nekik nincs valós viszonyítási alapjuk, ha haza viszi a gépet és évente 3x10 percet használja, steril körülmények között, akkor rögtön úgy gondolja, hogy milyen marha jó ez a gép, a maga módján talán még igaza is van.


Szerintem, ha van rá anyagi keret, akkor ne élelmiszerboltban vegyél szerszámot.


Ipari márkát vegyél, mert szinte mindig többet nyújt. 3 év garit, regisztrációval az ipari gépre is kapsz, ezt nem a Parkside találta ki.


Szóval: AEG, HiKOKI, Makita, Milwaukee, Dewalt, kék Bosch, Metabo, Hilti, Festool -utolsó kettő már arany árban. Nagyjából ez a hazai minőségi kínálat.


Majd jönnek a parksideosok, hogy nekem az ismerősöm ismerőse napi 12 órában Parkside-al tolja, a Hiltiket meg kidobta, mert azok szarok. Igen, ilyen is lehetséges, de ez inkább a fillérb*****-ról szól, meg az igénytelenségről.


Szóval ha teheted, vegyél ipari gépet.

2021. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!