Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ikea Ledare LED izzo 2 evig...

Ikea Ledare LED izzo 2 evig se birta, ketto is volt. Nem 5-10 evig kéne bírnia egy ilyennek? 25000 óra.

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 00:32
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Az Emos égő nem led volt, hanem hagyomanyos, meg regebben.
2022. febr. 1. 02:07
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem azert nem volt szabad megerinteni, mert forro, hanem becsavaraskor az uj NEM LED egot nem volt szabad megerinteni, mert a kezrol zsir kerul ra, es igy rovidulhet az elettartama.
2022. febr. 1. 02:09
 23/26 anonim ***** válasza:
20-as vagyok. Talán nem fogalmaztam elég pontosan. Nem azért nem szabad megfogni, mert forró és megéget. Hanem azért, mert a kezedről rákerülő zsír és egyéb anyagok a forróság miatt beleégnek az üvegbe, meggyengítik azt, amiből törés, rosszabb esetben nagy teljesítmény esetén robbanás is lehet. Egy fotós ismerősöm mesélte, hogy sürgős volt a csere, kézzel fogta meg az 1kW-os gáztöltésű, fényképezéshez használt reflektor vonalizzóját. Pár másodperccel a bekapcsolás után felrobbant, csak azért nem lett baj belőle, mert volt előtte védőüveg.
2022. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nálunk most égnek ki egymás után a 2017-ben vásárolt IKEA led spot izzók. A negyedik adta meg magát. Világítanak, ám villognak, ezért kell kicserélni őket. De hozzá kell tennem, a használatban lévőknek ez csak kis része, mert kb. 40 db-ból 4-ről van szó eddig. (1-3-5 izzós TIDIG Mennyezeti spotlámpákban vannak)

Vannak ugyanakkor vásárolt villanykörte formájú led izzók is azoknak még semmi bajuk. Még TRÅDFRI vezérelhetők is vannak. (állítható fényerő és fényhőmérséklet)

Besta vitrines szekrényekben pedig MITTLED led világítás van (18 db), melyek minden nap sötétedéstől éjfélig maguktól (vezérléstől) kapcsolnak be. Ezek is probléma nélkül üzemelnek 2017 óta.

URSHULT-hoz hasonló 2017-es szekrényvilágítás is van Pax szekrényeken, melyekkel szintén nem volt még gondunk. (persze, ezek vannak a legkisebb alkalmi használatnak kitéve)

2022. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én egy időben elkezdtem ráírni a műanyagfoglalatos izzók foglalatára beszereléskor a dátumot, így amikor kiégett, egyből láttam, mennyit bírt. Hát, nem voltam elragadtatva... (Ma már nem foglalkozok vele.)
2022. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Nekem a brutálisan zárt sólámpában megy kb 6 éve egy Avide E14 "kukorica" led fényforrás, miután leesett a polcról és elpattant az izzó benne. Még csak nem is halványabb. De mondok jobbat. A konyhában 2x E14 es a foglalat a lámpában, vettem bele OSRAM ledet, 3 hónap után elkezdett villogni mindkettő és szétolvadt az alján a foglalat, vagyis lepattogott róla a hötől, maga a menet is eldeformálódott, alig tudtam kiszedni, mondtam oké itt gáz van, azért tesztnek vettem bele sima Tescos E14 ledet, már kb fél éve megy és semmi baja egyiknek sem. Szóval én innentől csak olcsót veszek és inkább cserélgetem. :D A spotlámpánkba 4db EMOS van, hibátlanok már régóta.
2022. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!