Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tudok-e vagy illetve hogyan...

Tudok-e vagy illetve hogyan bovden végére kis dudort csinálni sima vezeték forrasztóval?

Figyelt kérdés
2022. febr. 4. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hová kell?


Kis csavaranyát forrassz rá,

2022. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak kis 30 Watt körüli műszerészforrasztó, akkor nem biztos, hogy tud akkora hőt adni, hogy a bowdent megfelelően fel tudja melegíteni. Az ilyen dolgokhoz én is kb 300Wattos forrasztópákát szoktam használni. Ezen felül az ón mellett kell valamilyen folyasztószer is, mert nem fogja csak úgy be csak úgy az ón az acélszálat, és nem folyik be a rostjai közé.
2022. febr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
15 Ft egy bowdenvég, 500 Ft egy kerékpárbowden a bumszlival az elején és 2000 Ft 100 g forrasztóón. Mi lesz az, amit mindenáron forrasztani akarsz és nem jó a gyári?
2022. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Nem!

Veszel vízvezeték boltban egy fél collos vas vak anyát.Felrakod a gáztűzhelyre,magára az égőfejre úgy,hogy egy része belógjon a lángba. Cínt(forrasztó ónt teszel bele,melegíted szépen,folyamatosan töltöd,hogy tele legyen.

Fogsz egy bicikli küllő anyát(satuba,vagy fogóval)a fejénél 4~5-s fúróval süllyesztesz egy krátert(mint egy bombatölcsér) ezt ráhúzod a bowdenre,a szálak végét kicsit kinyitogatod,és az egészet így belemártod az olvadt forr.ónba!

Hagyod kihűlni,a vak anyát is. Az elkövetkező évtizedre elég lesz!

Anno babetta felújításokkal foglalkoztam,több száz bowden véget csináltam így.

2022. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!