Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A bejárati ajtónak a ki-be...

Cobain kérdése:

A bejárati ajtónak a ki-be csukásakor mintha kissé mozogna a keret. Szilóval kitölthetem a rést?

Figyelt kérdés
Tömörfa a bejárati ajtónk. Most vettem észre, hogy mintha apró fehér vakolat hullana le. Úgy látom, hogy az ajtó ki és becsukásakor az ajtókeret ezen oldala mintha kissé mozogna, Van kisebb rés a fal és a keret között. Szilóval kitölthetem vagy valami más gond lehet?

2022. márc. 23. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A szilikonnal semmit nem érsz el, inkább akkor Pur habbal.
2022. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pur habbal,de csak keveset egyszerre,mert megnyomhatja keretet is
2022. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tokrögzítő csavarok nem tartanak,púrhab,vagy visszajavítattod festővel,kőművessel.
2022. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Pur hab, sziló, szigszalag, esetleg WD40. Ha egyik se segít, akkor bontás.
2022. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Pur hab.
2022. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beltéri ajtótokom volt ilyen, nagyon nem szerettem volna bontani.

A tok mozgó oldalának a középvonalánál néhány akkora lyukat fúrtam, amibe szorosan belemegy a purhab csöve.

Vízszintes lécekkel négy vagy öt helyen kiékeltem az ajtónyílást, hogy ha erővel tágul a hab, ne tudja összenyomni.

A furatok környezetét papírral takartam, a lyukakba jó sok habot nyomtam, az tágult becsülettel, de a papírozás miatt az ajtókeret tiszta maradt. A keret és a fal között hozott ki némi törmeléket, homokot is a hab, de ez nem volt jelentős.

Utána a kis lyukakat kijavítottam, lecsiszoltam, jöhetett a festés.

Ennek már közel negyven éve van, de ma is tökéletesen áll.

2022. márc. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hatos által írt választ írtam volna én is, ha meg nem előz.
2022. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!