Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Trafó zárlat lehetséges?

Trafó zárlat lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy co hegesztőm és 80cm varatt után a hőkioldó bekapcsol.

Ha kicsit hűlt kikacsol és lehet heggeszteni tovább nyíván kevesebb ideig

A kérdés az lenne hogy a trafó lehet menet zárlatos amiért a hőkioldó sürűn ki be kapcsol vagy csak kevés s hűtése.

Villanyszerelő ismerős azt mondta hogy menet zárlatos a trafó de én úgy gondolom ha ilyen probléma lenne akkor nem is lehetne vele heggeszteni.


Esetleg valakinek valami ötlet hogy mi lehet a gond?

Szerelő nem látta csak mondram neki a problémát



2022. ápr. 16. 11:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon barkács célra készített gép, csodákat nem kell várni tőle. A hátulján kellene lennie egy adattáblának és azon a bekapcsolási időnek.

80 centis varratokhoz érdemes lenne valamilyen ipari vagy kisipari gépet beszerezned, ha folyamatosan akarsz dolgozni. Valamikor régen én is egy hasonlóval kezdtem (Einhell SGA150), de hamar rájöttem, hogy komolyabb munkákra nem alkalmas. Ma már olyan gépet használok, amivel 200A fölötti árammal is tudok folyamatosan varrni, akár 40°C melegben. Persze ez már nem az az árkategória, de nem is hobbi munkákat csinálok vele.

2022. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem sok minden van a hátúlján.

Főleg bekapcsolási idő.

Néztem neten ugya ezt a tipust és ott sincs bekapcsolási idő feltüntettve.

2022. ápr. 17. 07:33
 13/14 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben rá sem írták, így ne is foglalkozz vele, inkább nézz egy másik komolyabb gépet, amin felvan tüntetve a paraméter is. És az alapján alkalmas a munkáidra.
2022. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolom hogy zárlatos csak akkor ha akár néhány óra munka után gyorsan romlik a helyzet. Viszont ha koszos vagy nincs hűtése akkor már csoda hogy eddig tudsz dolgozni vele.

Jó lenne egy 230v-os ventilátort bütykölni bele, láttam egy teszt oldalt ahol így csinálták és utána jó lett. Az érdekesség az volt hogy a ventilátor gyári helye, furatai meg volt bennük csak nem szerelték beléjük hogy direkt szar legyen.

2022. aug. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!