Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sűllyesztett lámpa zárlat hiba?

Sűllyesztett lámpa zárlat hiba?

Figyelt kérdés

8db halogén(35W) lámpatest van kb. 6 éve a virágágyásba sűllyesztve díszvilágításként, ami gond nélkül működött eddig. Amikor kiégett egy, led égőre cseréltem, most fele ilyen, fele olyan. Még tavaly év vége felé elkezdte leverni a kismegszakítót, nem csak a sajátját, hanem a megszakító panelen az egyik főmegszakítót, így a ház alsó szintjén teljesen elmegy az áram.

Elkezdtem kiszedegetni az égőket és magát az aljzatot is, az évek alatt sajnos eléggé rozsdásodott a csavaros sorkapocs részük, amibe a 3x0,75mm2 vezetékek mennek.

A sorkapcsokból kiszedtem a vezetékeket, úgy áram alá helyezve a rendszert, nem verte le a megszakítót, tehát a föld alatti vezeték sérülést (gégecsőben van) kizártam. Vezetékek visszakötése után, szintén nem veri le. Egyesével raktam vissza az égőket, 4db után is jó volt. 5-et visszahelyezve viszont leverte. Gondoltam ott a hiba, de azt kivéve, már az előző négynél, de utána 3-nál is leverte. A dugalj, amibe a szerelhető dugvilla megy egy dupla dugalj, áttettem a másikba, amiről a kerti szivattyú megy gond nélkül, de ott is ugyanez a hiba.

Multiméterrel a fázist a nullával és földdel párban megmértem, nem sípolt sem a dugvillánál, sem a 8 lámpa vezetékeinél.

Itt megállt a tudomány, mit nézzek még meg?



2021. ápr. 26. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Innen van az, hogy szigetelés vizsgáló műszer kell. A multiméter pár voltos elemével a rossz szigetelés nem mutatható ki. Erre van fenti műszer, ami 500-1000voltal vizsgálva kijön a hiba.

Ha a lámpa kötésénél beázott a kábel/lámpa, így nem jön össze.


Kábelek a lámpához hogy vannak kötve? Láncolva egymásból?

Egyenkét a lámpákat felszedés után. Vagy középtájon szétkötöd, és ideiglenes másik kábellel föld felett megtáplálod.

Így 2 részletbe próbálhatod. Ha jó, akkor tápkábel csere. Ha egyik fele vagy mindkettő leveri, akkor ott minden átkötőkábel csere.

2021. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajna már nem emlékszem, hogy vannak elvezetve a föld alatt...de egy tömszelencével mennek a kábelek a lámpa házba, ami közel sem vízzáró, simán beázott az évek alatt vagy párát kapott.

A kert egyik oldalán van 4 és a másik oldalon is 4. Középről van szétágaztatva, de emlékeim szerint sorba vannak kötve a 4-4 lámpa. Nem tudom/akarom kiásni, kb 30-40 centire vannak a vezetékek a föld alatt, szép fű felette, nincs az is isten, hogy felássam.

Ha szigetelés baja van, akkor lekötött lámpáknál miért nem veri le a biztosítékot?

A lámpatestben a foglalat egy fém lemezre van rögzítve, arra megy rá a földelőkábel a sorkapcson keresztül és a sorkapcsokba van kötve a fázis meg a nulla. Van egy műanyag szerű kis lap, a fém lemez meg a sorkapocs között, létezik, hogy az nem szigetel már és ott keletkezik a zárlat?

2021. ápr. 26. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:

A sorkapocs szigetelt, a alatta lévő lapon szokott lenni a bekötés L-N föld rájelölve.

Jelen esetben bármid beázhatott, a kábel, a lámpa. Illetve több hibád, hibahelyed is lehet.

Fi reléd van ezen a körön?

2021. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy Fi relé vagy csak sima megszakító, de nem a körhöz tartozó reléje old le, hanem a főrelé a dobozon belül. Tehát van vagy 10 szürke nyelves relé és mellettük egy kék nyelves relé, na az kapcsol le, ezért nincs áram a ház teljes alsó szintjén.

Vettem tegnap új gu10-es foglalatokat, új égőket, 4-hez bekötöttem földelés nélkül ideiglenesen és mind a 4 ég, nem verte le. Ma próbálom a másik négyet is ugyanúgy új foglalatokkal.

2021. ápr. 27. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!