Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kézi kaszának mennyire kell...

Kézi kaszának mennyire kell élesnek lenni egy jó kés éléhez képest?

Figyelt kérdés
Mert lehet, hogy kalapáccsal kellene már élt ütögetni rá, de inkább kérdezek, még sosem kalapáltam élt.

2022. máj. 24. 15:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

10.


Ha neked "a fém az fém" akkor kár volt ennyit tanulni

2022. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

11

Az acéltól kezdve a rézen át az alumíniumig minden kalapálható (nem túl rideg) fémre igaz, hogy a kalapálás megerősíti, sokkal kopásállóbbá teszi.

Ez akkor is így van, ha te abszolút nem érted, miről is írtam.

2022. máj. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

A kaszát mindíg kalapálással élezték és más mint a kés élezés.

Ott pedig ennek sokáig kell bírni , nem lehet óránként kalapálni.

De flexelni se lehet mert kilágyítja és akkor szart se ér.

2022. máj. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

De ha nem értesz hozzá a kalapáláshoz , akkor úgy ne fogj neki mert csak elrontod .

HA van olyan aki ért hozzá kérd meg hogy tanítson meg .

2022. máj. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Videókból miért ne lehetne megtanulni kalapálni? Már egy csomó van fenn.
2022. máj. 27. 08:20
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy idős paraszt bácsika tanította a kaszakalapálást a múlt század végén. Olyan élt vert ami inkább egy 4mm-es rugalmas borotvapengéhez hasonlított mint egy elvékonyított lemezdarabhoz. Fenni se nagyon láttam az öreget és úgy kaszálta a futballpálya füvet a faluban.

YouTube videókon olyan technikát nem találsz és nincs video amin bárki is jól csinálja.

2023. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Idős parasztbácsi híján mi más választásom van?
2023. ápr. 17. 22:08
 18/19 A kérdező kommentje:
Te nem készítesz videót?
2023. ápr. 17. 22:10
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen, gondolkoztam azon hogy teszek fel videót arról hogyan tanította nekem az öreg. Legalább hogy ne vesszen el ez a technika és kedvet csináljak hozzá minden kaszálni vágyónak. Most jutottam hozzá egy finom acélból készült, új, 100% kézzel készített kaszához amit ki fogok verni és készítek róla oktató videót.

A lényeg hogy a kaszához való ülőnek is keskenynek kell lennie, olyannak mint az éle amit készíteni szeretnénk és enyhén domború. Erre azért van szükség mert a kaszának csak a belső oldalát szabad kalapálni (különben a hajtogatástól megreped az él és kitörnek darabok) de az ellenkező oldalon is olyannak kell lennie mint a kalapált rész. Na ezt kellene megmutatnom hogy nem ék alakú hanem mindkét oldalon össze van kalapálva így a penge. Tehát úgy is néz ki. A másik pedig hogy sok aprót kell ütni belülről kifelé haladva többször is. Fordítva nem lehet vissza hanem mindig csak kifelé.

2023. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!