Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Teljesen új láncfűrész nem...

Teljesen új láncfűrész nem indul, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok, adott egy Stihl ms 170 láncfűrész. Most próbálom ki először, keverék, kenőolaj betöltve. Egyszer sikerült elindítanom, vágtam vele egy kicsit, leállítottam, másodjára már hiába rángatom 50szer is hidegindítva, nem indul el újra. Elolvastam oda-vissza a használatit is, de csak annyit ír, hogy ha új, lehet hogy nehezebben indul, mint q bejáratott, de fél órája próbálkozom, és nem sikerül. Elsőre is kellett egy 20-30 rántás. Létezik hogy egy vadiúj gépben valami meghibásodjon? Vagy mit csinálok rosszul?
2022. jún. 17. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

valami elállítódott, vagy a keverék olajdús. Olyan nincs, hogy öt rántás után ne induljon, akármennyir új.


Gyertyát nézd meg, ha van, akkor a hengerszellőztetés után tegyél be egy újat..ha pontos az 1:50-es keverék, a légszűtő teljesen nyitott, akkor annak a ha röfögve is, de indulni kell. A szivató rendben? Nincs beragadt bowden, nem csöpög a benya sehol?


Szerintem a gyertya és a szép szikra az alap.

2022. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1:50es keveréket írt a tájékoztató, de sok helyen olvastam, hogy az elején nem baj, ha kicsit olajdúsabb a történet, és amúgy se a stihl márkájú olajat vettem, úgyhogy 1:40ként kevertem be, lehet hogy ez a baj? Ha utántöltök egy minimális benzint a tankba lehet hogy elindul?
2022. jún. 17. 15:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem csopog, nem ragadt be semmi, gyári állapot.
2022. jún. 17. 15:47
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
60%
Az 1:40 tökéletes. Nem zabált be?
2022. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az mit jelent.

Kiürítettem a tankot, amennyire tudtam, kevertem 1:50est, beletöltöttem, hidegindítóra továbbra se csinál semmit (azaz bem indul el és áll le, ahogy kellene neki), meleg indítással elindult. A láncfék rajta volt, hiába nyomtam meg rögtön a gázkart egy picit, hogy az I alapjáratra ugorjon, leállt. A láncféket leszedve róla melegindítással azonnal pörög a lánc, de úgy már gyorsan át tudom rakni alapjáratra, és használható. Az elején fehéren füstölt és köhögős volt az alapjárat, így egy óra használat után már nem olyan kehes. Biztos a sok olaj volt a ludas, örülök, hogy nem azonnal a szervizben kellett kezdenem vele.

2022. jún. 17. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a Husqvárnával ugyan igy voltam.Én is szervizbe vittem azonnal nagy idegességemben .Itt bent a használati utasitásban a karbulátor nincs pontosan beszabályozva .Teljesen újra kellett az egészet kezdeni.

Kicsit már modernizálták a karbulátort kicsit olyan automatára.

Nem szabad túl szivatni a szívató gombbal .Aztán szívatóra kapcsolni,amin elindul automatára tenni a kapcsolót.Aztán hagyni had pörögjön,melegedjen.

kb 2 perc után kell a gázkart meghúzni.Utána már minden rántásra indult is .

2022. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

szóval stihl olaj kell, ezen nem szabad spórolni. 1:50-essel semnszabad variálni. A legfontosabb, hogy egyenletesen, üveghangon kell üzemeltetni, akkor eléri az üzemi hőmérsékletet. Ez is le van írva.


Sajnos sok olyan ember használ ilyen gépet, aki nem érti, mit miért írtak elő.

2022. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha több rántásra nem indúl,ki gyertyát,és megrángatni.

Aztán szívató nélkül próbálkozni.

2022. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez is egy hasznos videó a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=uNgMRz-CCOE

2022. jún. 19. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!