Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Új Steinhaus PRO-RH1050...

Új Steinhaus PRO-RH1050 Fúrókalapács 5 perc alatt kb. 1 centit haladt panelbetonban. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sima fúró módban csináltam egy kis gödröt, hogy ne csússzon ki a fúrószár, majd átkapcsoltam ütvefúrásra, de nagyon nem akarta vinni a betont. Nagy nehezen bement 1-1,5 centit. A videókban ez 10 másodperc hasonló géppel.


Én csinálom rosszul (első panel fúrásom), vagy hibás lehet a gép?


A gép adatai: 1050W, 1050 ford/perc, 2.8J, SDS-Plus tokmány, 4 funkció



2022. jún. 21. 19:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Ugye SDS fúrószárat használsz? Tudom hülye kérdés, de muszáj feltenni :)


Úgy kéne mennie mint kés a vajba, 2.8J az jó erős gép.

2022. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, bocs, ezt nem írtam le, 5-ös SDS fúrószár, direkt betonhoz.

Kitben vettem hozzá külön, mert amit adtak, az min. 8-as volt.

2022. jún. 21. 19:53
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

5-ös fúróval max 2-3 mp alatt tövig me kéne szaladnia.

Nekem egy 750W noname gépem van, 10-est is könnyedén viszi a panelban, pedig brutál kemény a beton.

2022. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

most másodszor olvasva a kerdést, komolyan érdekel, vajon mi a 4. funkció?

1. sima fúrás

2. ütvefúrás

3. vésés

4. ?

2022. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az első kettő mód stimmelt, de a vésésnek 2 módja van: fix és forgós
2022. jún. 21. 20:00
 6/20 A kérdező kommentje:
Hogy miért van két módja, azt nem tudom, csak fúrásra vettem. :)
2022. jún. 21. 20:01
 7/20 anonim ***** válasza:

Melyik falat fúrtad a panelba?

Nálunk a strang egy beton u alak, ekkora fúró, nekem azt nem vitte, egy 5J os gép már jól vitte.

Lehet, hogy az keményebb panel a szokásosnál( a szélek erősebbek) Próbáld meg egy 4 élű fúrószárral. Ha véletlen vasat fogtál, akkor bevilágítva fénylik, vagy kis fémforgács van a fúró élèn. A sima 2 élűek nem viszik. A 3 és 4 élűek áttudják vinni, de azért rá kell feküdni.

2022. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Panel szoba oldalfalát fúrtam középen mindkét irányból, egy képet akartam volna feltenni. Bevilágítottam, sima szürke a lyuk vége, mint az oldala is.


Még holnap megpróbálom egy másik helyen is, ha azt sem viszi, akkor csere lesz a nagyobb testvérére. Bár a 4.6J-os azt hiszem, de van súlya is, azért nem azt vettem rögtön.


Amúgy szerintem sima beton, mert egy barátom fúrta még régebben (régi orosz fúróval), neki is pár másodperc volt egy lyuk.

2022. jún. 21. 20:23
 9/20 anonim ***** válasza:

Nézegetem, de én 1 dolgot nem látok a vett fúródnál, az ütésszámot.

Ez

[link]

1100 fordulat mellett, 4500 at üt. Ez sem mindegy.

Próbálj egy márkásabb fúróból akciósat venni.

Nézz meg 2-3 nagyobb gépet, hasonlítsad a paramétereket. Keress minden paramétert. Ha nincs, inkább hagyd a fúrót. Vegyél olyant, ahol minden paraméter jó.

Amit írtál adatot, az ok. Lehet, hogy felét sem üti.

2022. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ez elvileg 5200BPM-es.


[link]


Jók a makiták, mindenki dícséri, de nekem tényleg csak hobbi célokra, évi pár alkalomra kell egy olcsó gép. De még nézegetek akkor más gépeket is.

2022. jún. 21. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!