Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdás hintaágyról maradék...

Rozsdás hintaágyról maradék festéket mivel tudom eltávolítani?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy régi hintaágyat, amelyről pereg le a festék. Szeretném átfesteni, mivel ebben még "van anyag". Mivel tudom a legjobban leszedni a régi festéket? Valamilyen zománc van rajta, de nem tudom hogy vízbázisú, vagy oldószeres.


Illetve most ilyen a rácsa: [link]


Ezt le lehet cserélni valami másra? Ponthegesztettre pl?


2022. júl. 1. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ülőkével és a háttámlával úgy jársz a legjobban, ha gyalult deszkákat, vagy hajópadlót csavarozol rá. Akkor hintaágypárna nélkül is tudod használni.

Régen az ilyesmiket olajfestékkel, (esetleg szintetikus festékkel) kenték le. Jellemzőbb volt kültérre az olaj, mert az flexibilisebb festék.

Vegyél egy üveg Kromofágot, az mindkét esetben jó és ha már tiszta, akkor Hammerite-al fesd le!

2022. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leégetni lehet. Hőlégfúvó vagy pörzsólő. Utána átkefélni,.
2022. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hőlégfúvó nem megfelelő, akkor egészen tömény Trisó oldatot kensz rá majd levakarod a felhólyagzott festéket (végig gumikesztyűben dolgozva).
2022. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Drótkorong is segít, fémtiszta is lesz..
2022. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. júl. 1. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!