Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Termosztát bekötése keringető...

Termosztát bekötése keringető szivattyúra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy computherm q7rf termosztátom amivel egy csőtermosztátot szeretnék vezérelni.


A termosztáton pedig a következők vannak mint bekötési pontok:


-N (ez a nulla)


-L (ez a fázis)


-NO


-COM


-NC


A fázis és a nulla egyértelmű, hogy hova kötöm viszont a csőtermosztát rákötését nem tudom, hogyan kellene mivel a csőtermosztátba egy föld és egy bemenő fázis és egy kimenő van.


A COM és az NO-ba mit kell kötnöm?


Jelenleg elektormos kazánba van bekötve a termosztát amit szintén én kötöttem be de azt leírás alapján.


Mi az a COM? Mi a közös pont lényege? Mit kell oda kötni?


Egy puffertartályt akarok vezérelni, a Q7RF termosztát vezérlésére azért akarok egy csőtermosztátot kötni, hogy előszőr menjen ki a jel ha a szobatermosztát ad jelet, hogy szükség lenne a fűtésre viszont ha a csőtermosztát nem kapcsol (mert nincs melegvíz a tartályba) ne keringjen a hideg víz a rendszerbe.



2022. szept. 16. 18:28
 1/5 A kérdező kommentje:
A COM-ra szintén kötök egy fázist és az NO-ra a vezérelt fázist?
2022. szept. 16. 18:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Vàltó kontaktok(kapcsoló).

Itt a jobboldali rajzot nézd

[link]

COM közös, a kapcsolónak. Innen van egy nyitó NC és záró NO kivetetés.


De ahogy írod lenn.

2022. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A közös (COM) pontra a fázist kötöd! Nem vagyok fűtésszerelő, így nem vállalnám a felelőséget azért, hogy tanácsot adjak mit hogyan köss, ezt neked kell tudni hogy az elképzelt kapcsolás helyes-e, ha igen, akkor... ha az a cél, hogy a termosztát csak akkor tudjon kapcsolni, ha a tartályban elég meleg a víz, akkor elméleti síkon úgy kell összerakd a rendszert, hogy az első ami kapcsol, az a csőtermosztát, mert először azt kell felmérni, hogy elég meleg-e a víz! Bár egy puffertartálynál a csőtermosztát laikusként nem nagyon értem hogy bír működni, hisz amíg nem indul el víz a pufferből, addig az abból elinduló cső hideg, azaz ehhez az én meglátásom szerint egy szondás termosztátra volna szükség, ha a tartályon van lehetőség szonda használatára! Tehát fázist kap a "csőtermosztát" com pontja, majd az NO pontról el kell indulni a kapcsolt fázissal a szobatermosztát COM pontjára, majd annak NO pontjáról indul vissza a kapcsolt fázis a szivattyúhoz. Így valósul meg az, hogyha elég meleg a víz, akkor ad csak fázist a szobatermosztátnak a csőtermosztát és ha a belső hőmérséklet alacsonyabb, mint a beállított, akkor ad tovább fázist a szobatermosztát a szivattyúnak, ha nem elég meleg a víz, nem kap fázist a szobatermosztát a csőtermosztáttól, akkor az nem tud tovább fázist adni a szivattyúnak akkor sem, ha a belső hőmérséklet a beállítottnál alacsonyabb. Sima ÉS kapcsolás ha emlékszel rá informatika óráról, már ha az informatika neked nem a commodore korszakban volt tanítva! Azonban mégegyszer leírom, a fűtéstechnikai részéhez nem értek, lehet eleve hülyeség ez, amire készülsz, nem tudom, erről egy fűtésszerelőt kérdezz meg!!!
2022. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyi lemaradt, hogy mivel nem kontaktot adsz esetedben, így a termosztátot úgy kell bekössed, hogy az L pontra természetesen adsz egy fix fázist, ezzel biztosítod a rádiós vevő állandó működését, tehát nem a csőtermosztáttól eljövő kapcsolt fázist adod az L pontra, hanem egy fix fázist, a csőtermosztáttól érkező kapcsolt fázist azt a COM-ra kötöd.
2022. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Merülőhüvelyes lesz a termosztát, semmiképpen sem csőre szerelhető.

Így már, hogy az első hozzászoló mellékelt egy kapcsolási rajzot már sikerűlt megértenem a működését.

2022. szept. 18. 17:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!