Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor hiba? 2 hálószoba...

Radiátor hiba? 2 hálószoba egymás mellett, az első "gyerekháló" kapja legelőször a meleg vizet, onnan jönne át a hálóba ott viszont jég hideg a radiátor. tovább lent.

Figyelt kérdés
a csövek melegek, és onnan jön át a nappaliba még 2 plusz radiátorra a víz, és azok is melegek. Mi lehet a hiba? légtelenítve van. köszi

2022. szept. 30. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyárra netán nem zártad el teljesen?

Ha igen, akkor a radiátor szelepe (mivel nem kapott ott áramló vizet) BERAGADT. Ezért kell nyárra minden csapot kinyitni, majd egy picit visszacsavarni, hogy legyen játéka előre-hátra. AQ napokban már volt egy link itt an GyIK-en, hogy mit kell ilyenkor csinálni.

Ha még nem dobtam ki a gépből- elküldöm.

2022. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De igen, elzártam :( Én is a hőfok szabályzóra tippeltem, de ezt mivel jelenleg van benne víz ezt ki lehet cserélni? bár most igazándibol nem értem hogy a szelep az az ami a hőfokszabályzó fölött van ? ezt mi itthon ki tudjuk cserélni? A linket azért megköszönném, és neked is a választ. ment a zöld.
2022. szept. 30. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Végtelenül sajnálom, de nem találtam meg a megválaszoltjaim között. Talán nem is válaszoltam, csak elolvastam.

Hátha valaki olvasta és válaszolt is és megkeresi Neked.

Ha jól emlékszem egy szerelő és egy fiúcska (ő segédkezett az apjának) mutatták be.

Amire emlékszem:

1. A bejövő cső és a radiátor között van a bordázott fejű szelep.

2.Ezt le kell venni és az ott maradt részen kiáll egy csonk.

3. Ezt kell megmozgatni, óvatosan ütögetni, nyomkodni, fogóval húzogatni-nyomkodni, hogy mozogni tudjon.


Ha nem sikerülne, inkább hívj szakembert, mert a videón még óvatosan meglazította a csonkot körül vevő csavart, de ez nagyon kockázatos, mert kilökheti a nyomás a szelepet és áramlana a víz.

Sajnálom, hogy nem tudtam többet segíteni. Talán akad egy szaki aki ad tanácsot.

2022. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy olyat találtam, miután beütöttem a radiátor kulcsszót, hogy hollandival kell egy kicsit lazítani a szelepen.nem teljesen kinyitva.Ezt elsőre dobta ki. Hát nem tudom. de azért köszi.
2022. szept. 30. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Na! Ez lesz az! A hollanderrel légy óvatos! Ugye, itt segédkezik egy fiúcska?
2022. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Képzeld Tegnap akadozott a digi netem, ezáltal nem tudtam filmet nézni, így korán 9 felé bementem, és hát kínomba elkezdtem erőből csavargatni a hőfokszabályzot kb 5-10 percen keresztül, és elkezdett melegedni a radiátor, utána még kb 3* ezt megcsináltam, és úgy néz ki hogy jó lesz most már. Nagyon hálás vagyok neked a sok segítségért,illetve hogy foglalkoztál vele. Legyél mindig ilyen segítőkész.
2022. okt. 1. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen tettem! Élj vígan!
2022. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!