Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire jó ez, vagy hogyan lehet...

Mire jó ez, vagy hogyan lehet rendesen megcsinálni ezt a kasírozást?

Figyelt kérdés

Én egy ügyes kezű, sokat barkácsoló ember vagyok. De ezt nem értem. Egy nyomdába nyomtattam átlátszó A4-es matricára, amit aztán egy A4-es felületre szerettem volna felvragasztani, egy átlátszó spirál borítóra. Nem átlátszóra nem sok értelme lett volna, mert akkor a matrica se kellett volna átlátszó legyen. Mármost az alábbi bajaim voltak, és kábé egy tucatot csináltam, mindegyik ocsmány lett, használhatatlan és nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy ez bármire jó legyen. Mire és hogya használják, mire találták ki?


(1) krva erős a ragasztója, erre azt gondolná elsőre az ember, hogy tök jó, de már a sarkát alig lehet felkaparni, és ha igen akkor meglátszódik, ha véletlenül visszaragad akkor vége, átlátszó helyett a fel fehéres lesz, ahogy feltéped újra. Tehát lehetetlen eleve az A4-es felüeltet kihasználni, hatalmas margó kell. Ahhoz hogy a hátoldalát kasírozáshoz visszahajtsam legalább 2cm használhatatlan rész lesz.


(2) Tudom hogyan kell kasírozni, lassan visszahajtva ráragasztás közben lehúzni a hátlapot viszsahajtva, hogy beszívja szinte a füliát, rácuppan, hogy ne maradjon buborék és közben simítjuk. Mármost olyan krva erős a ragasztó, hogy a hátlap dsrabonként megállva húzható le, és mindig csíkos lesz ettől.


(3) Hiába csinálom krva lassan, mégis lesz buborék. És nem kinyomható sehogy, mert krva erős a ragasztó, nem olyan mint egy tankönyborító, az alól kinyomható, ha nem mentél még nagyon tovább.


(4) A hátlap meg krva kemény, nem egy vékony hátlapja van, ezért sem lehet folytonosan lehúzni és nagyon meg is hajlik a fólia, ez nem tesz jót szerintem a festéknek, ha közben az alatta lévő felület ennyire meghajlik.



2022. nov. 12. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, amiket írsz, de leírom, hogy az öntapadós fóliát hogy tudsz üvegfelületre felvinni.

Hátha segít.

Előbb felviszek kevés mosogatószeres vizet a felületre, majd ráhelyezem a fóliát, s amíg nedves, ki lehet kasírozni alóla a buborékokat és a nedvességet.


Nemcsak a szokásos vékony foliával, hanem vastag (betörés biztos) fóliával is működik, csak azt nem lehet gumival, csak keményfával felkasírozni.

2022. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy annyi mosogatószer lenyen a vízben, hogy tudjad a felületen csúsztatni a fóliát.

Amikor rákasírozod, ez kimegy alóla.

2022. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mosogató szer sem kell!

Sofőr vagyok,a Toyota hűtős teherautómat úgy dekorálták,hogy közben slaggal locsolták rá a vizet.

2022. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Úgy jóval nehezebb, mert folyamaros vízfilmet kell képezni a felületen ahhoz, hogy ne tapadjon le túl hamar a fólia.

Akár egy újjlenyomat is lepergeti a vizet.

2022. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és a víz hogyan párolog el a fólia alól?
2022. nov. 14. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Többségét részét kikasírozod, a többi idővel eldiffundál a műanyagon keresztűl.
2022. nov. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sehogy. azért van a rákel,azzal kihúzod.
2022. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!