Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » MIlyen természetes alapú...

MIlyen természetes alapú anyaggal vonhatnám be a falat?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk. Az egyik fal (kb. 2 m hosszú) nagyon hamar koszos lett, mert keskeny a folyosó és sokszor hozzáértünk. Be szeretném valamivel vonni, de csak természetes anyagok érdekelnek, olyan, amit könnyű tosztítani is. Nem feltétlen boltban előállított dologra gondolok, de az is jó. A hálószobával szembeni fal, tehát ha kilépünk, pont ezt látjuk. Gondoltam már arra, hogy lehetne venni bambuszrudakat és szépen sorban állítva feltenni őket. De nem tudom, ezt hogy lehet pormentesen tartani a hézagoknál. Lambériát nem akarok, valami olcsóbb és különlegesebbet keresek.
2010. szept. 30. 11:52
 1/6 kixeva válasza:
a bambuszrúd jó ötlet,porszívóval a hézagokból is kijön a por. Tehetsz oda falvédőt, valamilyen anyagból ami tetszik, ezt csak leveszed és kimosod.
2010. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bambuszt nem lehet igazan tisztan tartani, mivel magaba szivja a szagokat, de a sima falat fellehet frissiteni pl.


En messzel festenem le pl. mivel az nem koltseges, es evente belehetne iktatni egy ilyen tisztasagi festest.


Kulonlegesebbet!

Az igyek ismrosom pl. sajat kezzel festett vizesest a falra, es mivel tehetseges is, igy fantasztikus, amit alkotott.


Lehet palmafat pl. valami olyat, ami illik is oda, de felis dobja azt a reszt!

2010. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A bambusz tényleg magába szívja a szagokat? Mert pl. a fenyő bútorokról se hallani ilyet, vagy más faanyagokról. Nem értek hozzá, de lehetséges hogy Te szakmailag értesz hozzá? Leginkább valamilyen faanyagot szeretnék oda tenni.

A falfestés nem illene a lakásunkba, mert szeretnék minél több fa anyagot venni majd, hogy természetes hatást keltsen a lakásunk.

A fal 1 éve lett befestve halvány mályva színűre, ilyen végig a folyosó is, ami csatlakozik hozzá, így nem szeretnénk már emiatt újrafesteni pedig gondoltam rá én is. Ha a bambusz marad, hol lehet venni hosszú, nem túl vékony bambuszrudakat? Drága lehet?

2010. szept. 30. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!mikor mi panelban laktunk a konyha és az előszoba

mennyezetig volt lambériázva nádszövettel. nagyon szép export minőségű balatoni nádszövet volt, mindenki csodálta.lehetett porszívózni, vizes ruhával letörölni.

az évek folyamán sötétedett egy kicsit, mert érett, mint a fa.

mivel olyan hosszú nád nincs, ami mennyezetig ér,két sorban lett föltéve, és egy faléc fogta le középmagasságban.

asztalos segített szépen fölrakni.

most is lehet kapni, baumax, praktiker, ilyesmi boltokban.

üdv.

2010. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megfelelne-e a következő ajánlat,a neve Delap.

Olyan mint a burkolólap!

2010. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a lépcsőfeljárónk fala lett terméskővel kirakva. Igy nem lesz koszos a fal, ahogyan megyünk fel az emeletre. Mindenki megcsodálja, mert szép és feldobja az egész lakást.
2010. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!