Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Összeszerelős polc felszerelés...

Összeszerelős polc felszerelése falra. Én nem értem, vagy a kép a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ilyen polcot rendeltem, és már a váz maga össze is van szerelve: [link]


Ami még nincs felhasználva, az a 2 hátlap (+szögek), 4 darab L alakú, 2-2 lyukas konzol az alsó és felső szintekhez (bár az útmutatóban 2-1 lyukas konzol szerepel). Valamint a konzolokhoz tartozó kicsi és nagy facsavarok (+dübelek).


Én értek valamit félre, vagy ezt csak úgy lehet felrakni, hogy felszögelem a hátlapokat, majd előlről rögzítem a konzolokat: felettük a szint felső, vízszintes eleme... mögöttük a hátlap.... becsavarozom a kisebb csavart a fenti vízszintes elembe, majd a nagyot a konzol valamelyik lyukán keresztül a hátlapba, és végül a dübelbe?


Sajnos az útmutatón semmi nem látszik, és az össz szöveg az törökül "összeszerelési útmutató".


Nem vagyok biztos benne, hogy jól értelmezem, mert egyik képen sem látható konzol ott, ahova én gondolom... sehol sem látok furatot/lyukkezdetet, se a lakkozott furnéron, se a hátlapon... valamint több helyen is volt fizikát meghazudtoló részlet a rajzokon, így most sem vagyok bizakodó.


Tudnátok segíteni kérlek? Sajnos az IKEA elkényesztetett. Előre is köszönöm! :D



2022. dec. 2. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem látom, milyen felfüggesztőt kaptál hozzá, de ha ilyen, akkor belülről felcsavarozod a felső laphoz, aztán kifúrod a hátlapot. A nagy lyuk miatt némi állítási lehetőség is van. Lényeges ennél a felfüggesztésnél, hogy egyenes legyen a fal.

[link]

2022. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És rosszul írtam, ennél az oldallaphoz kell rögzíteni a tartót. A rovátkák a lemezen vízszintesen legyenek, ebbe fog kapaszkodni rögzítéskor a hajlított alátétlemez.
2022. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hmm, akkor ne fentre csavarozzam, hanem oldalra?


Hátha így biztosabbra tudsz menni, ilyet adtak hozzá: [link]

2022. dec. 4. 00:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártott volna az elején a kép, akkor nem kell találgatni. 😅

Ez a létező legegyszerűbb, a felső lapra, felfelé, mindenképp 2 átmenőcsavar a bútorlapon, nagy alátéttel, anyával. Akkor biztos nem szakad ki. A falba meg elég az egyik lyukon rögzíteni, a faltól meg a súlytól függően, de valószínűleg a hozzá kapott tiplinél meg csavarnál mindenképp nagyobbal.

2022. dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mármint nem pont azt, ami a képen van, csak hasonlót. Valamint facsavarokat kaptam, szóval anya nem igazán járható út, nem? Az alátétben nem vagyok biztos.

Na akkor már készítek magáról az elemekről is képet, hogy pontos legyen. Bocsi, hogy nem ezzel kezdtem. :|


A képen látható léc 1.8 cm vastag, a konzol olyan 1.6 szélesség körül lehet, és egy olyala olyan 2.1 cm hosszú.


[link]


Ennél nagyobb tipli és csavar kell? Valamint ahogy nézem kb csak 1-2 mm-el rövidebb a fába menő csavar, mint a léc. Attól félek, hogy a léc másik oldalán fog kijönni a vége. Ez okozhat problémát vagy csak esztétika?


Előre is köszi!

2022. dec. 4. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen falba rögzítesz, és mit tárolsz a polcokon. Nem mindegy, hogy 2 képkeret lesz rajta, vagy telerakod könyvekkel. Az sem, hogy vályogfal, vagy tömör tégla.
2022. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tömör tégla, és valószínűleg jó sok könyv lesz rajta, ha nem is tele.
2022. dec. 4. 14:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a tipli 5cm hosszú lehet, vonj le 2 centit, annyi a vakolat. Ha nem akarod, hogy a nyakadba szakadjon, 8-10 centi hosszú, 10 mm átmérőjű tipliket használj, hozzávaló csavarokkal, akkor nyugodtan ülhetsz alatta.
2022. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben, felírtam, köszi!


És a fába fúrt csavarokból ezek jó lesznek? Van esetleg valami tipped, hogy hogy kezdjem meg a furatot? Hozzá vagyok szokva, hogy van furatkezdet és nekem csak bele kell csavaroznom :|

2022. dec. 4. 15:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a felső lap fölé szereled a tartót, akkor átmenőcsavar kell, különben kiszakad. Ha alá, akkor megteszi a 2 facsavar is, akkor a hátlapon keresztül kell a falhoz rögzíteni.

Amúgy meg a polc széleihez közel rögzítsd, nincs kőbe vésve, hogy hány centire. Lehetőleg szimmetrikusan.😄

2022. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!