Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kellene csapot rakni a...

Hogy kellene csapot rakni a vegyes tüzelésű kazán csövére?

Figyelt kérdés
Adott egy vegyestüzelésű kazán, amibe felülről, a kazán tetejébe érkezik egy 60mm átmérőjű cső. Erre a csőre szeretnék rakni egy csapot, de nekem nincs ekkora csapom, illetve az interneten sem találtam. Boltban még nem voltam, mert már zárva van, de majd oda is beménzek. Arra gondoltam, hogy rakok rá egy csőszűkítőt, majd arra a pedig rárakom a csapot. Ez így jó lehet? Illetve milyen csőszűkítőt ajánlotok?

2022. dec. 14. 17:35
1 2
 11/18 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Ezt csináltasdmeg hozzáértővel
2022. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A gebó egy cég,mely arra szakosodott hogy a VASCSŐvekre rá lehessen tenni egy szorító idomot mely ott egy erős kapcsolatot képeezen, anélkül hogy hegeszteni ...vagy menetet... keljen rá vágni.

Létezik mindenféle idoma neki,pl leágazás készítés, vagy 1 golyóscsap beépítés legyen a cél.

Gyors, megbízható,és egyszerű beépítést tesz lehetővé ,..viszont igen drága ez az idom! Egy cső, ami 2"-os (kb 60mm) méretű ..a hozzá való 2 Gebó kb 60Eftlesz plusz a golyóscsap,ami még 25eft(import),..de mofémból lesz az 40Eft is.

[link]


Hát akinek van menetvágója kézi v elektromos ,inkább rá vágja a menetet, 60ezerért de aki nem akar szenvedni, az meg veszi a 2" 2db Gebót,és az elvágott csőre ráhúzza, majd össze szorítja..ami előtt közé tette a golyóscsapot.

Ha leszűkitesz...ár spórolás miatt...,abból bajok lesznek.

2022. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 14. 20:46
 14/18 anonim ***** válasza:
2022. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%

Senkinek sem jut eszébe, hogy ilyet TILOS csinálni?


Elfelejti kinyitni, aztán felrobban a kazán.

Az ördög nem alszik.


Egy rohadt visszacsapó szelepet kell belerakni.

2022. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A sztori a következő: a vegyestüzelésű kazán lyukas. Kifolyt a víz az alján. Ezért a fűtést átváltom gázfűtésre és a vegyestüzelésű fűtési kört kizárom a fűtési körből, azzal, hogy arra a 60mm-es csőre rakok egy csapot. Így a víz nem folyik oda.
2022. dec. 15. 07:02
 17/18 anonim ***** válasza:
37%
Akkor se a kazánhoz tedd, mert durván balesetveszélyes lesz ha egyszer újra lesz vegyes kazánod.
2022. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
48%

Le kell dugózni! Mennyivel olcsóbb megoldás, mint csapot rakni rá azért, hogy elzárhasd. Dugózd le! Engedd le a vizet, szedd szét, dugózd le.


Ez igaz, hogy balesetveszélyes, de régen sűrűn előfordult, hogy tettek csapot... Ha Te szakmabéli vagy, akkor nem akarom elhinni, hogy nem találkoztál még ilyennel számos helyen, mert én is rengeteg helyen találkoztam már ilyennel laikusként! A megléte feltételezte régen az emberről, hogy nem hülye, a mai világ úgy épül, hogy azt feltételezi, hogy az ember hülye! Ennyi változott!

Mindenesetre teljesen lényegtelen ez, mert leírta mi a baja, innentől fogva totál fölösleges oda csap 25-80 ezerért! Elég ledugózni és azt maga is megtudja oldani, merem feltételezni legalább egy menetes kötés csak van, ahová meg felkerülhet egy dugó!

2022. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!