Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vegyes tüzelésű öntvény kazán...

Vegyes tüzelésű öntvény kazán miért nem melegszik a víz?

Figyelt kérdés

20 éves kazán nagy piros a pontos típust nem tudom,Az lenne a probléma hogy tegnap betüzeltem benne és minden nagyon jó volt meleg volt a csövek is meg a radiátorok is.

Ma meg begyújtottam raktam szenet is rá tüzeltem benne délután 3-tol 7-ig szénnel meg fával de a hőfok 8 fokon volt végig a kazánon és közel 4 óra alatt ment fel 10-fokra.

az előre menő cső ami fent megy az úgy ahogy meleg de a visszatérő a teljes hosszában már ami a kazánból kijön lent az jég hideg,gravitációs a rendszer szivattyúm sajnos nincs,de az előre menő is csak a ház 60%-ig meleg.

utána fokozatosan hidegebb a legvégén majdnem hideg.

Mi lett vele egy éjszaka alatt?

a padláson van a tágulási tartály a vizet meg néztük fel van teljesen engedve.



2016. jan. 6. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs keringtető szivattyú beépitve,akkor a melegvíz csak akkor mozdou meg ,ha igazán meleg .A legkisebb levegő is is megállithatja a víz keringését .
2016. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a radiátoroknál nincs légtelenitők régi lemez radiátor

hol tudnám légteleniteni?

2016. jan. 6. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:

radiátor szelepnél a hollandit nyisd szét két kulccsal. de óvatosan!

40-50 fokos víz fog elindulni, az alatt nem fordul meg a víz.

2016. jan. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az rendben van hogy nem fordul meg a víz valamiért de hogy szénnel tíz fokig tudod fűteni az hüleség mert ha nem fordul meg akkor a víz felforr a kazánban. Akkor pedig 100 fokos. Az egyetlen magyarázat erre ha a kazánban nincs víz. Hogy hova tünt ki tudja. Valószínű kilyukadt a kazánod. Nézd meg a kiegyenlítő tartályt van e benne víz. Ha nincs töltsd fel a rendszert. Be gyújtás nélkül nézd meg nem e csöpög a kazán belül a tűztérben. Én így jártam a napokban mint te. Tegnap lett beszerelve az új kazán cakk pakk 200 ezer.
2016. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagy nehezen sikerült minden radiátor szelepet elzártam és ugy kezdtem el fűteni,Mikor elég meleg lett a cső fokozatosan a kazánhoz a legközelebbi radiátortol mentem az utolsóig ugy nyitottam ki egyessével és bevált.
2016. jan. 7. 21:12
 6/8 A kérdező kommentje:
a rendszerben van viz fel lett töltve,de azt hogy tudom megnézni hogy a kazánban van-e viz?Lyukasnak nem lyukas nem csepeg sehol,csak egy feltöltő csap van a kazánon.
2016. jan. 7. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha fennt a kiegyenlítõ tartáj tele akkor a kazánban is lenni kell víznek. Bár n èrzem tüuelés mellett hogy lehet csak tíz fokos a víz mint írtad
2016. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy jótanács. A kazánon lennie kell tisztítóajtónak. Nyisd ki, pucold meg a hőcserélőt a rárakódott koromtól. Utána fele annyi tüzelővel lesz annyi meleg.
2016. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!