Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy potméter 3 (5) lábát hogy...

Egy potméter 3 (5) lábát hogy tudom egyszerre megolvasztani forrasztópákával, hogy ki tudjam venni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 14:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mid van , keverőd?

Tolópoti?

2022. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Ónszívóval vagy ónszippantóval egyesével távolítod el a forrasztó anyagot a lábakról. Ha már a nagyját leszedted, az adott lábat melegítve, csípőfogóval beállítod a furat közepébe, hogy ne tudjon a maradék ón újra felfutni. Ugyan ezt megcsinálod sorban a többivel.

Vagy, ha már nem kell a potméter, levágod és egyesével kiforrasztod a lábait.

2022. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
2022. dec. 27. 14:56
 4/27 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Sőt, ez összesen 7 ponton van rögzítve....3 a poti és még 4 az a keret (tartó) amiben van. Szerintem ezek egyben vannak...de nem tudom biztosan.

Az a poti, amit be kéne raknom a helyébe, az csak 3 lábú...nincs hozzá a keret/tartó

2022. dec. 27. 15:00
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerintem már nem kell a régi poti (mehet a levesbe...másik lesz helyette, mert recsegett)
2022. dec. 27. 15:02
 6/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget!!

Legvalószínűbb, hogy levágom...(nem kell az már sehova)

Csak van még az a keret/tartó....anélkül sokkal könnyebb lenne az "élet"


Hát én még azt se tudom, mi az az ónszívó vagy ónszippantó....

2022. dec. 27. 15:05
 7/27 anonim ***** válasza:
Mi az a elektromodulator?
2022. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Ónszippantó, elszívja a megolvasztott ónt.

De porszívó végére kis cső applikàlva, aztán olvasztod az ont, másik kézzel oda tartod a szívócsövet, elszívja az ónt, lesz rendes lyuk, ahova könnyen beforradztod az új potit.

Mert így a végén kinlódsz, aztán melegítesz mindent.

2022. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Holnap megpróbálok venni (Győrben) ónszippantó t.... De próbálkozok a porszívóval is

2022. dec. 27. 17:07
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy kapsz, szinte bármelyik villamossági boltban, vagy Praktiker, OBI, de lehet még az Auchan-Tesco barkács polcain is.
2022. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!