Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy potméter 3 (5) lábát hogy...

Egy potméter 3 (5) lábát hogy tudom egyszerre megolvasztani forrasztópákával, hogy ki tudjam venni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 14:47
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Már szerkesztettem egy olyat is amit én szívok...(még nem használtam)... De ma megyek a közeli nagyvárosba, azért inkább megpróbálok venni)

Egy körülbelül félméteres slag,.. kb 5 mm es átmérőjű lyukkal

A végére rá applikál tam egy teljesen fém golyóstoll külső burkolatát...

Úgy gondoltam amikor már látszik hogy megolvadt a forrasztó ón, azzal le szippant m.....

Ha nem kapok a nagyvárosban, akkor valszeg használni fogom...

De nagyon köszi az ötleteket hogy hol keressem többek között

2022. dec. 28. 10:22
 12/27 A kérdező kommentje:
Az előbb felhívtam egy elektronikai alkatrész boltot (ahol a potit is vettem)... És azt mondta hogy nála szippantó szalag kapható... Azt mondta az szerencsésebb mint az a másik szerkentyű, merthogy kíméletesebb... így mondta
2022. dec. 28. 10:34
 13/27 anonim ***** válasza:

Valószínűleg én vagyok béna, de én ónszívó szalaggal, bármilyet vettem, csak taknyoltam. Ónszippantóval lehet dolgozni.

Bizonyos körülmények között az ónszívó szalag (nem szippantó szalag) valóban kíméletesebbb lehet, de az nem a te eseted. Neked ónszippantó kell.

2022. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget

És ha esetleg nem kapnék Győrben...

Mit gondolsz magam által szerkesztett szippantó ról?

Tudom ólom meg egyebek.... De szerintem nem jutna el a tüdőm ig vagyis a számig

Minden szippantás után egyből ki is fújnám azt a kis gázt-gőzt ami bejön a csőbe

Persze mindenképpen megpróbálok venni....(Praktiker...)

2022. dec. 28. 11:45
 15/27 anonim ***** válasza:

Őszintén. Ér ennyit az egész? :D Nem írtad hogy mihez kell, miben van ez a potméter, de lehet hogy az egész eszközt meg tudod venni pár eft-ért. A száddal ne szívogasd, van az a szint, mikor el kell engedni a dolgot szerszám/eszköz hiányában, ez az.

Ha nem találsz ónszívót (biztos hogy találsz), akkor hagyd, majd ha lesz megcsinálod. Én a HQ elektronikától rendeltem 1600+990ft postaköltségért.

Egyébként nélküle is ki lehet venni, de ahhoz rutin kell. Ami láthatóan (nem rosszindulatú megjegyzés) nincs.

2022. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

200 wattos kombó (nagyon régi)

Eredeti Hugh & Kettner

Rutin az tényleg nincs

Remélem fogok kapni valahol Győrben

Köszi a segítséget!!

2022. dec. 28. 14:18
 17/27 A kérdező kommentje:

Kaptam is Győrben a praktikerben 1200 Ft

Köszi köszi köszi!!

2022. dec. 28. 14:53
 18/27 anonim ***** válasza:
Szívesen, jó szerelést!
2022. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Veszek olyan szalagot is..(hátha egyszer még majd az kell..... Belejövök a forrasztásba :). :). Úgyis kell mennem abba a boltba más miatt
2022. dec. 28. 15:29
 20/27 anonim ***** válasza:
Én olcsó ónszippantóval még nem tudtam értelmes módon dolgozni. Egyetlen szerelés miatt még nem gondolom, hogy tízezreket ki kéne adnia rá, így marad a szalag.
2023. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!