Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúró MAKITA, DEWALT,...

Akkus fúró MAKITA, DEWALT, FLEX esetleg olcsóbbak, EINHELL, PARKSIDE, SKIL, RYOBI?

Figyelt kérdés
Akkuja legyen tartós, esetleg pótolható. Ütve fúró+csavarozó jobb mint a sima?

2023. jan. 3. 17:33
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Nem akartam ekkora vitát gerjeszteni, bocs.

A milwaukee m18 2/4 amperes gépe is most egészen jó áron van.

Amúgy a PARKSIDE fekete gépe, 2 akkuval töltővel stb kb 5 ezerrel olcsóbb a dewaltnál, milwaukeenál

2023. jan. 19. 19:56
 22/42 anonim ***** válasza:
37%

Erről beszélek, nem nagy az árdifferencia, bár ez is relatív.

Néz meg ezt:

[link]


A szerszámoutletnél ha beregelsz, kapsz hozzá 12-ért 2Ah akkut. Meg 12-ért töltőt. De kuponnal ott is 30 szokott lenni ez a gép.


Itt van ez a Makita:

[link]


Ehhez is tudsz jó áron akkut, töltőt venni.


Nyilván mindenkinek más a prio, hogy hol szeretné megfogni a pénzt. Van akinek pár 10 eft is számít. Én úgy vagyok vele, hogy inkább kiadok 20-30 ezerrel többet a föntebb linkelt gépekre, mint hogy vegyek Parksideot akkuval együtt 25-30-ért. Nekem az az egy szál 20 ezres megér annyit. Ez hosszú távú befektetés. Már leírtam, a legnagyobb probléma az a Parkside-al, hogy 1-2 alkalommal (túlzás nélkül) túlterheled, vagy elviszed maximális terhelés közelébe, esetleg vizet kap vagy leejted és vége. Lehetne még sorolni, de úgy látszik nem mindenkinek fontos, hogy hatékonyan, minden pillanatban meghibásodás nélkül kézre álljon a szerszám, illetve nem mindenkinenk éri meg a plusz pénzt. Persze ott a garancia, de ha "csak" 20 ezerrel kell mélyebben zsebbe nyúlni, akkor inkább nem rohangálok vissza vele. És az 10 év múlva is használható. Az akkuval együtt. De nem mindenki így gondolja, ezt tiszteletben tartom. Akinek számít a szerszámvásárlás pillanatában az a különbözet amivel ezek többe kerülnek mint a Lidls termékeknél, az vegyen Parksideot vagy Einhellt. Majd az egyén (jelen esetben a kérdező fórumtárs) eldönti, hogy ő melyik csoportba tartozik.

2023. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
79%
Ja és még egy dolog. Súly és méret. A Milwaukee 5cm-el rövidebb és könnyebb a Parksidenál. Ez is lehet már önmagában egy döntő szempont. A Parkside gépei ormótlanok. Az Einhell viszont már kevésbé.
2023. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
76%

Ha 5 ezer a difi a két gép között akkor egyértelműen a dewalt/milwaukee.

Melyik gépeket nézted ki?

2023. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok lidl marketinges bár lassan már annak érzem magam de ezt a hülyeséget amúgy mire alapozod?:

"1-2 alkalommal (túlzás nélkül) túlterheled, vagy elviszed maximális terhelés közelébe, esetleg vizet kap vagy leejted és vége"

Alapból minden gépnél tilt az elektronika túlterhelés esetén. A víz mivel fejt ki más hatást mint egy márkás gép esetén? Azok szerinted vízállóra vannak szigetelve?

A leejtésben lehet valami a jobb anyagminőség esetén, bár kétlem hogy a 30 ezres makita sokkal másabb lenne. Bár olyat pont nem próbáltam még.

2023. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
67%

Alapból persze letilt a védelem. A valóság:

[link]


Én egy Parkside fúrókalapáccsal jártam így. Érdemes megnézni a 2 gép belső részeit, a motor tekercselését, a vezetékeket, a kötéseket, vezeték átvezetéseket. Egyszerűen jobb az összeszerelés minősége. Megjegyzem, egy ilyen ütvecsavarozó sem horror összeg, én tavaly 40 ezerért vettem (most már 50 körül mennek) a Szerszámoutletben. De ez a bit befogású ütvecsavarozó a Lidlben sem 20 eft. Ez a Milwaukee pedig a legjobb hex ütvecsavarozó a piacon. Az összes létező közül. Nem sokkal drágább, nem kerül többszörösébe.


Megjegyzem, a túlterhelés védelem nem alkalmas arra, hogy mindig, minden esetben megvédje a gépet. Áram és hőmérséklet figyelésen alapul. A Milwaukeet meg Boscht is tönkre lehet tenni, hiába van benne védelem. Csak nem mindegy, hogy 5 év után, vagy egy 10 perces tesztvideó alatt tolja le a gatyát, vagy egy 10 perces vésés után, mint nálam az sds gép.


Egyik sem vízálló. Kérdés, hogy a vizet, párát mennyire bírják, előbbit alkalom szerint, utóbbit élettartam alatt. 12V-os Parkside gépnek elkorrodált a csapágyháza a szerszámosban. Mellette a kis Metabonak nem. Egyiket sem használtam már vagy 1 éve mikor észrevettem.


És ha már fölmerült a jobban forgat a Dewalt téma:

https://www.youtube.com/watch?v=pBg8Vcs3vDQ


Amit hozzáfűznék. Ez a Dewalt kofferben, töltővel, 2 akkuval 60 eft. A Parkside az összes csavarnál rángat. Szar a szabályozása, vagy/és nincs nyomatéktartaléka, holott ugyan akkora nyomatékra van specifikálva, mint a Dewalt. Egy 8x260-as szerkezetépítőt nem tud egyben betekerni. A 300-asat egyáltalán nem tudja, a Dewalttal kellett ráhajtani a csavarra hogy végig menjen, jót mosolyogtam. Én a 8x200-as szerkezetépítőt a 12V-os 45Nm-es Milwaukeeval tekerem tetőn. Persze mondhatni, hogy ehhez ütvecsavarozó kell. Engem idegesít a hangja, és a 12V-os fúró-csavarozó is beviszi. De kipróbáltam a 30Nm-es székefés 12V-al is, az is betolja, nyilván jóval lassabban, de nem rángat és nem áll meg közben. A rángatással az a baj, hogy menetfúrásra pl. teljesen alkalmatlan. Eltöri a menetfúrót, oda kell a konstans, jól szabályozott nyomaték.

A fafúrást 12-es furatig abszolválta a Parkside. Amit 16-25-ös furatnál művel a Parkside gép, az bohóckodás. 25 fölött már a Dewalt is vicceskedik, de ott már valóban a nyomaték a korlátozó tényező, egyszerűen kevés hozzá egy ilyen gép. Na de egy 16-os furathoz? 12V Milwaukee 30-as fúrót betekeri megállás nélkül.


Gépház minősége. Az említett 12V-os Milwaukeeval van ilyen tapasztalat, átmentem rajta autóval, igaz száraz talajon volt nem betonon. Az egyik 9-es akkut pedig leejtettem az állvány 2. szintjéről, az betonra pottyant. Túlélte, engem meggyőzött. A Parkside behajtómon nem mentem át, nem szándékozom ilyet tenni. Jó lesz még, ha a Milwaukee gépek tönkremennek. Ha tönkre nem megy állásában.

2023. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
67%

25 ezer az ütvecsavarozó ha jól emlékszem. Ráadásul nem tolta le a gatyát, hanem nyektette 1.5 percig úgy, hogy nem tudott elfordulni a befogott bitfej, amiért az elektronika valamiért nem tiltott le, míg a milwaukee alapból nem is volt erre hajlandó, utána működött tovább. Mondjuk nem értem hogy jön most egy ütvecsavarozó egy akkus fúróhoz de mindegy.

Az általad említett sds-es gép valóban rossz, rengeteg égett le belőle minimális használat után.

A linkelt dewalt valóban egy jó cucc, de azt nem árt hozzátenni, hogy a 60ért kapható verzióhoz 1.5 amperes akkuk járnak, amivel a videóban látható teljesítményt nem fogja hozni (ahogy a parkside sem az alap 2 amperessel).

A 12V-osokkal nincs személyes tapasztalatom, ezt a videót alapulvéve annyival azért nem rosszabb.

[link]


Megpróbálom akkor összefoglalni:

Ha minimális különbség van a dewalt/mileaukee/aeg gép és a parkside/ryobi/einhell ára között akkor vegye a márkásakat. Ha nem minimális a különbség és nem használja napi szinten a gépeket és akkor sem teszi ki extrém igénybevételnek akkor jó választás lehet az olcsóbb is.

Amiket kerülni kell azok a tescos és piacos straus, powerwork és ehhez hasonló valóban a használhatóság szélét súroló kacatok.

2023. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
78%

Azért linkeltem az ütvecsavarozót, mert a Parksidenál nem avatkozott be a védelem, és ha tovább nézed a videót, nem is a tekercs nyekkent meg, hanem a motor álló részében a műanyag -> a motorban az alapanyag valamivel gyengébb minőségű.

A Milwaukee-nak is illett volna tovább forogni, a teszt végén miután kihűlt a gép újra próbálta, nem termikus védelem avatkozott be, hanem az áramkorlát. Ami minden bizonnyal az akkunak köszönhető, az az akku 70 ampert is képes kipréselni magából, ez a gép pedig nem akkora áramra való. Azonnal letilt a védelem, ha túlcsordul az áram. Azaz jól működik.


A konzekvenciánk hasonló, sőt részemről ugyan az.

A Tescos cuccokhoz egy, a kérdéstől eltérő megjegyzés. 15-20 éve árultak a Tescoban Rondy gyártmányú cuccokat. Van egy hálózati dekopírfűrészem tőlük, már akkor is valami bagatel összeg volt. Én meglepődtem rajta, hogy mennyire tartós. Mai napog használatban van az otthoni "flottában", csak a lapbefogó csavarokat kellett rajta cserélni. A ma kapható Reikel már közel sem olyan, azt tényleg kerülni kell, Azoknál abban a viszonylatban minimálisan drágább Parkside tényleg fényévekkel jobb.

2023. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
75%

>>Minek ipari használatra tervezett gépek otthoni barkács felhasználásra?<<


Ha barkácsolsz akkor a derékszög az nem 90 fok? A vízszint az nem vízszint? A vasbeton puhább? Az acél lágyabb?



A kedves gyártók, forgalmazók hülyének nézik az otthoni barkácsolókat és barkácsolásra is alkalmatlan ipari hulladékot akarnak rájuk sózni. Ha pedig valamilyen kifogással él a vásárló, akkor elhárítják az "ez csak barkácsgép" szöveggel. Meg kéne érteni, hogy a barkácsolás nem az igénytelenséget jelenti. Sajnos a vevőközönség zöme is jó partner az ipari hulladékok elsózásában.

2023. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
19%

De a derékszög 90fok, a vízszint az vízszint és egyik anyag sem puhább. Szerencsére itt nem volt szó 1 olyan gépről sem amivel ilyet lehetne csinálni, de köszi a semmit amit hozzátettél a témához. Amúgy ha a 90 fok mondjuk 89.5 akkor összedől a polc amit anyának szereltél össze? Egy átlag embernek nincs szüksége olyan szerszámokra amit arra terveztek hogy napi 8-12 órában használjanak. Ha precíziós eszközökről beszélünk (egy akksis behajtó nem az) akkor a pontosság miatt lehet érdemes beruházni a drágábbra, de mivel barkács felhasználásról beszélünk (=nem kell tökéletesnek lennie, nem számít hogy 15 perc vagy 20 perc kifúrni stb.) felesleges.


Remélem a konyhádban is csak japán szakácskéseid vannak (100.000ft/db áron), az órád is patek philippe, az autód is minimum mercedes S osztály, miért érnéd be a szarral?

2023. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!