Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 9-10 évesnek mivel nem kéne...

9-10 évesnek mivel nem kéne forrasztó pisztolyt adni, ezért milyen alternatíva lenne, amivel a pisztácia héját egymáshoz tudnák ragasztani?

Figyelt kérdés
Ha nincs semmi, akkor létezik valamilyen kesztyű, hogy véletlen se égessék meg a kezüket?

2023. febr. 2. 00:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Van ilyen puha, vastag anyagú kétoldalú ragasztó, az szerintem jó lehet. Lehet vágni kis darabokat belőle és azzal össze tudják tapasztani.


[link]

2023. febr. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugotan add neki, vigyázni fog rá. Nálam bőven használták a ragasztó pisztolyt, senki sem égette még meg magát.

Ne féltsed mindentől, maradj ott, mutasd meg neki hogyan csinálja, hol forró, mire vigyázzon. Megtudja csinálni! Ennyi idős gyerek felfogja, érzi és elég ügyes hozzá.

2023. febr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ragasztópisztolyra gondolsz?

Mivel a pisztácia elég kicsi, én a helyedben a ragasztópisztolyból nyomnék egy borsónyi ragasztót alufóliára, majd a gyerekek mártsanak bele a ragasztóba egy gyufaszálat vagy fogpiszkálót, azzal vigyék fel a pisztácia szélére a ragasztót. Nagyobb tárgyaknál, amiket távolabb meg tudnak fogni, használhatják a ragasztópisztolyt, de a pisztácia elég kicsi, azzal felnőttként is így csinálnám, ahogy leírtam. Picit gyorsnak kell lenni, mert hamar szilárdul, de bele lehet jönni.

2023. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy nagyon sok gyerek már 3-4. osztályos korában forrasztópákával bűvészkedik, de mivel nem otthoni felhasznáásról van szó, hanem oktatási intézményben, ott nem tenném ki majd vigyázni fog alapon a gyerekeket semmilyen sérülésnek, abból konfliktus lehet a szülőkkel, és nem minden gyerek egyforma.

Viszont léteznek alacsonyabb hőmérsékletű ragasztópisztolyok:

[link]


Ez nem okoz égési sérülést. Ha rácsöppen a kezükre biztos, hogy kellemelten lesz, de nem fogja őket megégetni. Alatta automatikusan listázza a hozzá tartozó ragasztórudat is.

2023. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ezt Technokollal is össze lehet ragasztani.
2023. febr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne viccelj már, egy ekkora gyereknek már nyugodtan adhatsz ragasztópisztolyt, feltéve, hogy nem szellemileg visszamaradott, és nem full neveletlen. Elmaradottabb országokban ekkora gyerekek sokkal veszélyesebb gépekkel dolgoznak.

Picit megégeti az ujját, legközelebb már jobban figyel.

Ha 18 eves koraban adod először a kezébe, akkor is megégeti a kezét először :)

2023. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Ragasztó pisztolyt simán, én ennyi idősen már forrasztó pákával, kézzel tekerős fúrógéppel és kézi gyaluval játszottam. Ekkoriban csináltam meg önállóan életem első seprű nyelét anyámnak akácból :) (papám épület asztalos volt)

Apám 12 éves koromba megtanított hegeszteni autogénnel és ívhegesztővel is.


Gyerek függő, kinek mit lehet ennyi idősen tanítani. Öcsém lassan 30 éves, de a hegesztőgépekhez még mindig nem nyúlhat hozzá!

2023. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
#6-7 Oktatási intézménybe lesz, ott más a szitu mint a nagypapa műhelyében. Más gyerekéért tartozol felelősséggel mint nevelő. Oda nem jó ötlet a 200 fokos ragasztóisztoly.
2023. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Mi anno napköziben technokoloztunk, az sem kevesbé veszélyes :)

Amúgy ha ennyire para, akkor hasznaljatok gyurmát, és kész, bár azt meg letüdőzik a debilek es azért fulladnak meg.

Rakj be nekik egy videót amin valaki pisztaciahéjat ragaszt, de mindenképp szíjazd őket a székhez, nehogy leessenek közben.

2023. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Woody2 válasza:

A forrasztópisztoly ónnal való forrasztásra szolgál. A pisztáciahéj ragasztására alkalmatlan. Az tény, hogy nagyon forró tud lenni de nem kell azt a végét tapogatni.

Ami a feladatot illeti, arra a meleg-ragasztópisztoly alkalmasabb. Ilyet nálunk már használtak a gyerekek az óvodában is. A használata sokkal kevésbé veszélyes mint a forrasztás. Egy 9-10 éves könnyen megtanulja a biztonságos használatát.

A mogyoróhéjat azonban a pillanatragasztó, a technokol vagy az uhu háztartási ragasztó is megfogja. A pillanatragasztónak is megvannak a veszélyei. Gumikesztyűt esetleg lehet használni de abban ügyetlenebb az ember. Főleg egy gyerek. A meleg-ragasztópisztolyhoz fölösleges a kesztyű.

2023. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!