Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bekentem a wc tartály öblitőcs...

Bekentem a wc tartály öblitőcsövének a tömitését FBS ragasztóval és ugy raktam öössze, mennyi idő után lehet lehúznia wc-t?

Figyelt kérdés

Szívárog a wc tartály öblitőcsövénél, kivettema gumit belőle, bekentem körben FBS ragasztóval.


Na most a ragasztóra az van írva hogy teljes száradási idő 24 óra.


Én azt azért nagyon nem szeretném megvárni mert hát a wc-t használnánk.

Aki ragazstott már ilyen FBS ragasztóval, mennyi idő míg le lehet húznia wct ugy hogy már megkötött annyira hogy tömitsen?



2023. márc. 26. 09:12
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
85%
Btw, egy felmosóvödörnyi víz is megteszi.
2023. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mi az a "BTW" ?.)
2023. márc. 26. 09:21
 3/8 Noren1989 ***** válasza:

Mindenesetre, angolosan.


Én kivàrnàm a kötési időt,az fix.

Meg addig is szereznék egy gyàri tömítést.


Meglazítani, újrahúzni próbàltad a régit?

2023. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

1-2 óra és önmagától,megbőrösödik a határfelülete, és már 99% tömíteni fog. Mivel itt nincs semmilyen nyomás, csak szabadesésben jön a víz,így elvileg az azonnali vízzel találkozáskor is tömítettség alakul ki.

A Legjobb ha vársz 8 órát, addig vödör vízzel öblíts. Fontos hogy bekenés után többet már ne mozgasd a csavart, és ne tekergesd a szorító kupakot.

2023. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

geberit tartály, obiban vettem új tömitést de az nem teljesen olyan mint ami kellene bele, igy inkább a régit raktam vissza beragasztózva.


nem a gyári 50 es öblitőcső van beleszerelve hanem 32 es csövel lett anno, a tartályhoz volt gyári 32 es csöhöz valő gumi tömités az van benne,


De az utóbbi napokban,hetekben elkezdett szívárogni csepegni a víz minden öblitéskor.


Meguntam igy elmentem az obiba, vettem új tömitést meg hogy tutira menjek ragasztót.


Az obiban vett tömités alja picit szélesebb igy nem tudom a hollandit rátekerni a tartály akjára


Igy maardt a régi tömités+ ragsztó.


Én egyszerüen nem akarom elhinni hogy 24 órát kéne ezzel várni


Régen ragazstottam már mosdó alatti pvc lefolyócsövet, igaz nem FBS-el de ott gyakorlatilag ahogy benyomtam összetoltam kis várakozás és már nem folyt.


Itt most aza baj hogy ha nem tömit mert túl korán engedjük ráa vízet akkor szedhetem szét azt baszhatom.


De 24 óra nekem qwa sok, vagyunk 3 -an nem nagyon akarnék vödrözni:D

2023. márc. 26. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Azt a komfortzónás kutya fáját.
2023. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az obiban vett tömités alja picit szélesebb igy nem tudom a hollandit rátekerni a tartály akjára"


Ez az élményem nekem is rendszeres lefolyócsövekkel, ilyenkor szoktam fullpower+anyázás kombóval ráerőszakolni a foscsík iparihulladék redvafészket a neki valóra, aztán mégis jó.

2023. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

amugy 6 órát vártam a ragasztóra hogy száradjon


És jó lett


azóta se folyik szerencsére

2023. ápr. 1. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!