Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A WC csapot nem lehet rendesen...

A WC csapot nem lehet rendesen elzárni, szötyörgő hangot ad és folyik a víz. Mit kell kicserélnem hozzá?

Figyelt kérdés

A WC csap olyan elcsavarva nyitós-zárós. Ha erővel elzárom akkor is hangot ad és továbbra is folyik a víz. Ezért szétszedtem amennyire tudtam.


Itt az alkatrészt aminek a hibájára gyanakszom:


[link]

[link]


Úgy emlékeztem nem szabad erősen elzárni, mert akkor valami gumitömítés felkeményedik és tönkremegy. De az is baja lehet - szerintem az van most - hogy fém alkatrész (vagy akár gumi) a hosszú idő alatt kimaródott és szép lassan lyukas lett. A képen fekete kúpos izé gumiból van.


Mit kell kicserélem, ezt az egész alkatrészt, a kupos gumirészt, vagy valami mást? Vagy hívjak szerelőt?



A nevét sem tudom ennek az alkatrésznek, tudok ilyet venni külön?


2023. márc. 27. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A csapfészket kell megnézni, hogy van-e odabent eróziós vájat. Ezt kézi 3/4"-es csapfészek maróval lehet tükör simára marni.

Ha nagyon mély az árok,(+2mm,vagy felett) vagy nincsen kézi maród, akkor komplett csere, amihez szerelő kell.Javítás/marás esetén a csap betétet célszerű is lecserélni, ami kb 2eft (3/4" félfordítós csapbetét a neve).

2023. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az egész csapot.
2023. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Elfelejted az előző válaszokat.

Elmész a boltba, viszed amit kiszedtél, és vásárolsz helyette egy KERÁMIA betéteset párszáz forintért.

Pl:

[link]

2023. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na akkor most kinek higgyek?
2023. márc. 27. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Senkinek.

Cseréld ki az egész csapot meg a fürdőszobát is a ha nem felel meg az egyszerű és olcsó megoldás!

Szevasz!

2023. márc. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kell rögtön besértődni, bárki zavarbajön ha ilyen vegyes válaszokat kap.


Az előbb összeraktam és csodák csodájára nincs hangja és a mintha a víz is kevésbé folyna ha elzárom, igazából alig folyik. Valahogy épp jó helyre kerülhetett valami. Mivel így is folyik egy kicsit és gondolom idő kérdése és megint lesz hangja, ezért valamit mégis kezdeni kell vele.


Laikusként és nem mészároslőrincként a #3-as válasznak akarnék hinni.


Ha boltban veszem mi a reális ára? Mert 500 és 10000 Ft között mindenféle áron van. Bár az utóbbiakban több is van, ez olyan fogyó eszköz?

2023. márc. 27. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!