Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parkside PWS 125 G6 (1200W)...

Parkside PWS 125 G6 (1200W) sarokcsiszoló, vagy Black & Decker BEG110-QS 115mm (750W)?

Figyelt kérdés
Parkside 12 ezer és állítható fordulatszámú és kb 13ezer Ft, a B+D gyengébb, Soft starttal rendelkezik és 9 ezer Ft. Barkács dolgokra kellene, otthon már van egy nagy 2000w-os parkside. Melyik lenne érdemes venni?
2023. ápr. 13. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Black & Decker BEG110-QS 115mm (750W)
Parkside PWS 125 G6 (1200W)
4 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
125 alattit nem vennék.
2023. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Makitát nézz, természetesen 125-öst! Pár ezressel több, de akkora tartósság és ergonómia, hogy értelmetlen mást venni. Kisflexnél a teljesítmény inkább hátrány, de amikor mégis kell, ott a másik neked. Egyébként pont kellemetlenül erős a kis Makita is, érthető okokból. És mindenben ilyen, mellérakod a többit, már csak a kábel is alázza mindet.
2023. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Direkt ilyen kis kompakt egykezest akarok, miért kevés a 115? Néztem Makitát, dupla áron van, és havi 1-2 alkalmas használatra profi gép szerintem felesleges, javítsátok ki ha tévedek.
2023. ápr. 13. 14:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert nem erdemes 115-ost venni, mert a legtobb tipusnal csak a vedoburkolat merete mas a 115-125mm kozott. A 125-os gepre meg mindig fel tudod tenbi a 115-os korongot. Forditva nem biztos es nem is ajanlott.
2023. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet egyébként kapni 125-ös burkolatot kb minden létező névhez, kérdés, mennyire éri meg.
2023. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"havi 1-2 alkalmas használatra profi gép szerintem felesleges, javítsátok ki ha tévedek."


Nem tudom, ki hogy van vele, én ahányszor nekiugrok valaminek a szabadidőmben, elvárom, hogy haladjon. Ennek megfelelően is csinálom, tolom neki, nem a gittrágásról szól. Emiatt is veszek olyan cuccokat, amik boldogulnak de facto ipari használatban is, még ha többe kerül is kicsit. Semmivel sem kevesebb munka otthon összedobni valamit, mint a gyárjában, sőt, sokszor az eszközpark korlátozottsága egyes egyszerűbb eszközök még gyakoribb használatát eredményezi. Szegény kisflex valahol a legjellemzőbb jolly jokerek közt kénytelen elhelyezkedni, ezért is van az, hogy pár órán át normál termelés jellegű használatot kap. Nemigen van lehetősége túlmelegedősnek meg porzabálósnak lenni, mert csapatod vele, nem is kicsit. Meg ugye csempevágót nem veszel 80-ért egy használatra, inkább csinálod a sima gyémántkoronggal hátszélben a kisflexeddel. Homokszóróval nem retkelsz az udvarodon, inkább bunyóztatod a kisflex csapágyazását egy nem túl jól kiegyensúlyozott drótkoronggal, a saját jól felfogott érdekedben a vastagabb drótból készült fazékkoronggal. Azért ez a kis Makita eléggé bizonyította már, hogy nem az 500Ft-os csapágyak vannak benne. Burkolás után is gondoltam jó gazda módjára kitakarítom, szétkaptam, és sehol nem volt benne por, ahol mozgás van, pedig a drágábbakra jellemző kis szűrőbetétek nemigen vannak benne. Mondjuk a ház full ugyanaz, tehát elvileg rendelhet az ember és beledobhatja... Van egy B@D 125-ösöm is, kicsit nagyobb a watt, nem tűnik erősebbnek (sőt), és széjjelráz ugyanazzal a drótkoronggal, amivel a Makita alkalmas munkára, valahogy a sokkal könnyebb test nem rezeg be annyira, pedig én nem láttam semmilyen rezgéscsillapítást benne. Annyival jobb az anyaghasználat, annyival ergonomikusabb, hogy bőven azzal kellett volna kezdenem a vásárolgatást saját magam évekig tartó szivatása helyett.

2023. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyértelmű a Parkside a 3 év garancia miatt és a nagyobb 125-ös méret miatt.

A 115-ös flexnek semmi értelme, mert maga a gép ugyan akkora és elég idegesítő amikor valamit nem tudsz elvágni pont amiatt a fél centi miatt.

2023. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt válaszokat, megfogadtam a tanácsot és 125-öst vettem.
2023. ápr. 15. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted, mert én is belefutottam abba a hibába hogy a kicsit vettem mert sürgősen kellett. Egyébként jók azok a parkside gépek, a B&D-nél mindenképpen. A láncfűrészük egyszerűen irgalmatlan jó nekem az van.
2023. szept. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!